V Rovinke sa bude behať na podujatí BežRovinkou!

BRATISLAVA 3. augusta (SITA) – V sobotu 26. augusta sa v Rovinke uskutoční 2. ročník charitatívno-bežeckého podujatia BežRovinkou! so sprievodným hudobným programom Rock & Run fest.

Podujatie s centrom v areáli „Cieľová rovinka“ nie je len o behu, na ktorom budú súťažiť deti i dospelí, ale je aj možnosť zabehnúť si symbolickú trať 1 km a urobiť niečo pre svoje zdravie.

BežRovinkou! a Rock & Run fest je jedinečným spojením behu a hudobného vyžitia pre celú rodinu. Súťaže sú zamerané na amatérskych športovcov a ľudí, ktorí berú šport ako súčasť svojho životného štýlu. V detských disciplínach sa bude súťažiť v štyroch kategóriách, hlavný beh je určený pre všetky vekové kategórie mužov a žien. Medzi novinky patrí aj jednokilometrová trať (s bezplatnou registráciou) orientovaná na ľudí, ktorí pravidelne nebehajú, ale chceli by urobiť niečo pre svoje zdravie, alebo by chceli s behom začať. Ďalšia novinka je nová trasa behu, ktorá povedie aj okolo jazera Veľké Košariská.

Pre deti od 10 do 15 rokov je pripravená strelecká súťaž ako sprievodná športová aktivita. Aj v tomto roku môžu účastníci prispieť (počas registrácie) na zbierku pre deti zo sociálne slabších rodín, ktoré navštevujú Základnú školu v Rovinke. Pre každého registrovaného účastníka je zabezpečený štartový balíček, pitný režim a vecné darčeky od partnerov podujatia. Víťazi sa môžu tešiť na hodnotné ceny od sponzorov.