TOP ATHLETICS | Talentovaná Forster má rovnakého sponzora ako „rýchlik“ Volko

Viktória Forster, Ján Volko

Po skvelej juniorskej sezóne 2021 okorenenej dvoma finále (100 m a 100 m prekážok) na juniorských MS v Nairobi zvládla členka manažérskej skupiny Top Athletics Viktória Forster aj svoju premiérovú seniorskú atletickú sezónu.

V halovej sezóne sa dostala do semifinále na 60 m prekážok na marcových MS v Belehrade a aj na 100 m prekážok na augustvých ME v Mníchove. Výsledky talentovanej atlétky neostali bez odozvy. V piatok podpísala sponzorskú dohodu so spoločnosťou PowerPlay Studio v zastúpení výkonného riaditeľa Ivana Krechňáka.

„Pre mňa je to veľká vec. Dnes nie je nič zadarmo. Teším sa, že takáto veľká firma sa rozhodla podporiť moju atletickú kariéru. Aj vďaka nej si budem môcť zadovážiť veci, ku ktorým by som sa inak nedostala. Vďaka PowerPlay Studiu to budem mať v príprave na rok 2023 oveľa jednoduchšie,“ skonštatovala 20-ročná Viktória Forster.
Rovnakého partnera – PowerPlay Studio – má z atlétov dávnejšie už šprintér Ján Volko a strieborný vodný slalomár z OH v Riu 2016 Matej Beňuš. Okrem Viktórie Forster podpísala v piatok zmluvu s touto firmou i olympijská víťazka v streľbe (trap) Zuzana Rehák Štefečeková.

Slovenská rekordérka do 23 rokov na 60 ma 100 m prekážok sa 29. októbra chystá na mesiac do tepla na sústredenie v juhoafrickom Potchefstroome. Bude sa tam pripravovať pod vedením trénerky Kataríny Adlerovej a spolu s „parťáčkou“, prekážkarkou na 400 m Danielou Ledeckou. Prvý raz bude môcť priamo v tréningovom kempe využiť služby vlastnej fyzioterapeutky, keďže do JAR poletí aj Eva Demešová z Winmed-u. „Bude to mojé premiérovú sústredenie na juhu Afriky, už sa naň s Dankou aj trénerkou veľmi tešíme. Vybrali sme si túto lokalitu preto, lebo budeme mať k dispozícii štadión s trávnatým oválom. Nikdy predtým som v Afrike nebola a nebehala som ani na tráve. Bude to pre mňa niečo nové, ale ja rada skúšam nové veci,“ priznala Viktória Forster.

Nádejná šprintérka/prekážkarka bola v piatok v Bratislave jednou zo športových osobností, ktoré v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu (SOŠM) otvárali výstavu Autogramy športových legiend v numizmatike. Je prvá svojho druhu na Slovensku a je ojedinelá aj v celosvetovom meradle.Vznikla v spolupráci SOŠM a práve PowerPlay Studia sponzorujúceho dvoch slovenských atlétov. Výstava, ktorú bude možné vo výstavnej sieni prof. Vladimíra Černušáka v SOŠM v bratislavskom Dome športu navštíviť do 21. novembra, predstavuje stovky pamätných mincí k športovým podujatiam a pripomína vďaka priloženým autogramom aj úspechy desiatok najväčších osobností slovenského a svetového športu.

„Nebolo v našich silách vystaviť všetko, zamerali sme sa na slovenských medailistov z vrcholných podujatí a na najväčšie športové hviezdy súčasnosti. Uvedomili sme si, že už len málo ľudí pozná životné príbehy našich úspešných športovcov. Mať uloženú zbierku len v archívoch by bola chyba, chceme aj ňou prezentovať skvelých športovcov,“ povedal výkonný riaditeľ PowerPlay Studia a jeden z členov zberateľskej skupiny Coin&Co organizujúcej výstavu Ivan Krechňák.

„Teším sa z toho, že táto zbierka prepája súčasných a bývalých športovcov. Tých z minulosti by som za normálnych okolností asi ani nemal šancu spoznať,“ priznal Ján Volko, ktorý bol tiež jednou zo slovenských športových osobnosti na piatkovej vernisáži výstavy.


foto | Ján Luky