Svojím behom môžete nakŕmiť bojovníkov proti koronakríze

virtual PORFIX

Bratislava 30. 4. 2020 – Projekt obedov zadarmo pre policajtov, hasičov aj vojakov, ktorí v prvej línii boja proti koronavírusu strážia hraničné prechody, karanténne zóny alebo odberné miesta odteraz môže podporiť každý. Stačí, ak sa zaregistruje do niektorého zo série štyroch charitatívnych behov pod názvom #VYBEHAJ S NAMI POMOC.

Symbolické štartovné bude venované práve na podporu projektu, v rámci ktorého sa do konca mája rozdá silovým zložkám približne 14 tisíc obedov zadarmo. Práve vďaka symbolickému príspevku od ľudí bude môcť tento program pokračovať aj v nasledujúcich mesiacoch. Všetky potrebné informácie možno nájsť na stránke: https://bratislavamarathon.com/web/csob-bratislava-marathon/charitativne-virtualne-behy/.

Páčila sa nám myšlienka podpory bojovníkov proti vírusu a od začiatku pomáhame pri jej uskutočňovaní. Zároveň sme hľadali spôsob, ako by mohli svoju podporu tomuto projektu vyjadriť aj ďalší ľudia a popri tom aj urobiť niečo pre seba. Preto sme pripravili sériu štyroch behov, na ktoré sa bude môcť prihlásiť každý a pomôcť tak dobrej veci,“ hovorí Peter Pukalovič, riaditeľ spoločnosti BE COOL. „Sme veľmi radi, že vznikajú projekty na podporu našej iniciatívy obedov pre vojakov, hasičov a policajtov a vďaka podpore ľudí budeme môcť udržať tento projekt pri živote dlhšie,“ pripomína Martin Kováč – predseda správnej rady Nadácie PORFIX a predseda predstavenstva spoločnosti PORFIX – pórobetón, a.s.

Na sériu športových behov #VYBEHAJ S NAMI POMOC je možné sa už registrovať. Každý z behov, ktoré sú rozdelené na celý máj, je symbolicky venovaný jednej časti silových zložiek a behy sú rozdielne aj svojou dĺžkou. Registrácia online už je možná, za prvé dva dni sa ešte pred oficiálnym spustením kampane prihlásilo viac ako 150 ľudí. Prihlásiť sa dá na jeden, ale aj viac, prípadne všetky behy.

Behy budú rozčlenené do jednotlivých májových týždňov. Prvý, od 4. do 10. mája, je venovaný vojakom a bežci budú mať za cieľ absolvovať sedem kilometrov dlhú trať. Nasledovať bude desať kilometrový beh pre hasičov a tretí májový týždeň bude venovaný najdlhšiemu, 12 kilometrov dlhému behu pre policajtov. Sériu behov uzavrie v týždni od 25. mája najkratší, iba päť kilometrov dlhý beh pre zdravotníkov. Ak niekto chce podporiť dobrú vec a zapojiť sa, ale má obavy, že nezvládne zabehnúť celú súťažnú trať – i tak môže. Jediný rozdiel bude, že jeho čas nebude zaradený vo výsledkovej listine.

Úlohou účastníkov bude počas daného týždňa zabehnúť organizátorom určenú vzdialenosť na ľubovoľnej trati, akú si zvolia, avšak celkové prevýšenie nemôže byť nižšie ako nula,“ vysvetľuje pravidlá súťaže P. Pukalovič. Potom svoj čas zaregistrujú do systému, pod svojím štartovým

íslom, ktoré im bude pridelené. Čas, ako aj vzdialenosť si bude pretekár merať sám prostredníctvom bežeckých hodiniek, alebo aplikácie v mobilnom telefóne. Dôležité je, aby aplikácia, respektíve záznam z hodiniek bol schopný vygenerovať GPX súbor, ktorý na základe inštrukcií, ktoré pretekár dostane mailom, nahrá do elektronického systému. „Verím, že pri charitatívnom podujatí ako je toto, naozaj platí, že každý zúčastnený vyhráva a zároveň chceme bežcov motivovať, aby podali čo najlepší výkon,“ dodáva P. Pukalovič. Po týždňoch bez možnosti reálne súťažiť alebo spoločne trénovať to môže byť pre veľa ľudí motivačné.

Štartovné pre každý beh si účastníci môžu zvoliť od troch do desiatich eur podľa toho, koľko chcú prispieť na obedy zadarmo pre silové zložky. „Dohodli sme sa, že zaplatené štartovné bude v plnej výške (po odrátaní bankových poplatkov) venované Nadácii PORFIX, ktorá vyzbierané peniaze použije na nákup obedov pre vojakov, hasičov, policajtov a prípadne aj ďalších zložiek, ktoré strážia a ochraňujú naše štátne hranice, odberné miesta pri testovaní ľudí a karanténne centrá pre ľudí vracajúcich sa zo zahraničia,“ hovorí M. Kováč.

Termíny behov:

I. diel Beháme pre vojakov – 04.05.-10.05. 2020 – 7 km (Sedmička pre našich vojakov)

II. diel Beháme pre hasičov – 11.05.-17.05. 2020 – 10 km (Desiatka pre našich hasičov)

III. diel Beháme pre policajtov – 18.05.-24.05.2020 – 12 km (Dvanástka pre našich policajtov)

IV. diel Beháme pre zdravotníkov – 25.05.-31.05. 2020 – 5 km (Päťka pre našich zdravotníkov)

Organizátori:

S projektom obedov pre silové zložky zadarmo prišla Nadácia PORFIX

Jej zakladateľom je spoločnosť PORFIX – pórobetón, a.s. Je to dlhoročný výrobca stavebného materiálu PORFIX na slovenskom a českom trhu. Nadácia PORFIX funguje na Slovensku už desať rokov. Jej cieľom je predovšetkým podpora aktivít zameraných na ochranu zdravia, ochranu práv detí a mládeže, rozvoj a ochranu duchovných a kultúrnych hodnôt, ako aj ochranu a tvorbu zdravého životného prostredia. V minulosti podporovala detské tábory a športové podujatia ako napríklad Beh na Rokoš alebo Beh zvrchovanosti. Bližšie informácie http://www.nadaciaporfix.sk.

Organizáciu charitatívnych behov zastrešuje agentúra BE COOL

Športovo–cateringová agentúra pôsobiaca na trhu od roku 1998. Cateringové služby poskytuje viacerým nadnárodným firmám, od roku 2018 zabezpečuje catering aj pre prezidentov Slovenskej republiky a viaceré veľvyslanectvá na Slovensku. Je organizátorom najvýznamnejších bežeckých podujatí na Slovensku, napríklad ČSOB Bratislava Marathon, dm ženský beh, Telekom Night Run alebo série športových aktivít Športuj Slovensko, organizovaných v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom. Viac informácií na www.becool.sk alebo www.bratislavamarathon.com.