Superfinále Čokoládovej Tretry

Cokotretra 2018

Len 48 z celkovo 14 000 súťažiacich detí z Čiech, Polska a Slovenska si vybojovalo právo štartu na medzinárodnom SUPERFINÁLE Čokoládovej Tretry v Ostrave.

Čokoládová Tretra – Superfinále, unikátny atletický projekt pre  šprintérske talenty. Svoje vyvrcholenie mal 13.júna  počas hlavného programu ostravskej Zlatej Tretry IAAF World Challenge.

A slovenské deti ukázali výsledky, ktoré by im mohli starší slovenskí atléti závidieť. V konkurencii, predovšetkým českých rovesníkov, získali 7 z 18 medailových miest, z toho dve prvenstvá, dve druhé , tri tretie a k tomu pridali dve štvrté miesta. Desať z dvanástich štartujúcich malých slovenských šprintérov v ostravskom kotli dobehlo do piateho miesta.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Supertrofej

40 cm vysokú trofej – čokoládovú tretru, ktoré je napodobeninou kryštálovej trofeje pre najlepších seniorov, získali Paťka Bieliková zo Žiaru nad Hronom v behu na 100m a Samuel Nduka z Nitry na 300m. Len o 6 stotín sekundy uniklo víťazstvo na 100m chlapcov sedemročnému Alexovi Matejovi z ŠK Jablonica, za ktorým finišoval na bronzovom mieste Dominik Michalko z AK Run For Fun Petržalka.

Výnimočný talent preukázala opäť 8 ročná Nelka Kucáková z Atletika Košice o.z., ktorá po minuloročnom víťazstve na 100m, ako jediná dokázala získať medailu medzi o rok staršími dievčatami, a to striebornú na 200m.

Na medzinárodnom Superfinále Čokoládovej tretry sa slovenským dievčatám podaril neobvyklý úspech. Druhý rok za sebou zvíťazili najmladšie, 7 ročné slovenky v behu na 100m (rok pred tým Nelka Kucáková),. Tento rok získala navyše bronz pre Slovensko Adélka Koyšová z Dubnice. Medailovú zbierku doplnila bronzom všestranná Emka Bendová z Bratislavy na 300m.

Na Slovensku sa zapojilo do pretekania 1 200 detí, ktoré mali možnosť priameho kontaktu so svojimi vzormi, Igorom Kováčom , Jankom Volkom, Dankou a Jankou Velďákovou.
Ambassádorom Čokoládovej Tretry je trojnásobný olympijský víťaz, majster sveta a svetový rekordér v hode oštepom Ján Železný. Ján osobne dekoruje 6 najlepších detí pred zaplneným ostravským štadiónom

V mestách Bratislava, Košice, Lučenec a Dubnica nad Váhom sa pretekalo podľa regulí tejto prestížnej medzinárodnej súťaže, v disciplínach na 100, 200 a 300m. Súťaž je určená pre deti prvého stupňa základných škôl, od 6 do 11 rokov a má za úlohu prilákať deti ku kráľovnej športu a do atletických prípravok. Pre valnú väčšinu slovenských detí to bola ich prvá účasť na Čokotretre.

Úspešný druhý ročník

Čokoládová Tretra Slovensko má za sebou úspešný druhý ročník vďaka organizátorom Atletika Košice o.z., SSK Vítkovice. Ďakujeme taktiež podpore miest Košice, Bratislava, spoločnosti DSI Slovakia a Nadácii SPP. Unikátny zážitok deťom, ich rodičom, učiteľom a trenérom pripravili opäť organizátori mítingu Zlatá Tretra IAAF World Challenge. Až na výnimky to bolo pre všetkých ich prvé stretnutie s veľkou atletikou.

Čokoládová Tretra Slovensko plní svoje poslanie a motivuje deti ku kráľovnej športu už v skorom veku.

Viac informácií sa dozviete na Facebooku Čokoládová Tretra Slovensko TUTU.