Štvrté preteky v Eurovea ukončili úspešnú ČSOB Zimnú sériu 2018/2019

ZS-Eurovea-TITLE

Koniec zimy sa už nezadržateľne blíži, čo potvrdili aj posledné zimné preteky zo štvordielnej série prípravných bežeckých akcií – ČSOB Zimná Séria 2018/2019.

Minulú sobotu, 09. marca 2019, v Eurovea prebehli za rekordnej účasti posledné preteky pred samotným jarným bežeckým vrcholom – aprílovým ČSOB Bratislava Marathon. „El Clásico“ v Eurovea, ako aj celú zimnú sériu, zhrnul riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič z Bratislava Marathon Team: „Eurovea je pre nás tradične poslednou zastávkou pred samotným ČSOB Bratislava Marathon. Ide o veľmi obľúbenú lokalitu, nábrežie a mosty sú srdcovkou nejedného Bratislavčana, ale radi ich behajú aj ľudia mimo Bratislavy. Dokazuje to aj fakt, že vždy práve pri týchto pretekoch býva najväčší počet prihlásených, čo sa v sobotu opäť potvrdilo. Celý priebeh zimných akcií hodnotíme veľmi pozitívne. Doplnenie ďalšej lokality o Dúbravku bol určite dobrý krok vpred, rovnako sa nám osvedčilo zjednotenie tratí na 5km a 10km. Teší nás aj hladký priebeh všetkých behov, osobne mám veľkú radosť z toho, že na všetkých akciách panovala výborná atmosféra, nezaznamenali sme žiadny vážnejší problém a ostáva nám len veriť, že natrénované a nabehané kilometre všetci na jar dobre zužitkujú.“

Nový rekord

Petržalský rekord v počte prihlásených prekonala práve Eurovea, kde bolo spolu 891 prihlásených bežcov. Zimné previerky kondície bežcov si získavajú stále viac priaznivcov, čoho dôkazom bol aj pán Peter. Zúčastnil sa všetkých štyroch zimných pretekov v kategórii 60 rokov a viac. Organizátorov vždy pozdravil na pretekoch ako prvý, nakoľko kvôli ČSOB Zimnej Sérii vždy meral dlhú cestu až zo Spišskej Novej Vsi. Patrí mu veľký obdiv a takisto gratulácia k výbornému celkovému druhému miestu vo svojej kategórii. Preteky si nenechali ujsť ani zahraniční bežci z Česka, Rakúska, Poľska, Švédska, Číny a Veľkej Británie.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Víťazstvo potvrdil aj Gabo Švajda

Víťazstvo na 10km potvrdil Gabriel Švajda s časom 33:17, druhé miesto obsadil Peter Kováč (Run For Fun) s časom 33:49 a tretí skončil Peter Čudrnák (Pekáreň Kvetoslavov) s časom 35:15. Prvenstvo medzi ženami získala Martina Burzová (ŠKP Bratislava) 42:06, druhá dobehla Katarína Bátovská (behame.sk) 43:35 a tretie miesto tentokrát vybehala Simona Machánová (adidas Runners Bratislava) 44:38.

V behu na 5 km skončili bežci v nasledujúcom poradí: víťazom sa stal Alexander Jablokov (behame.sk) 15:46, druhý dobehol Ján Matúš (behame.sk) 16:11 a tretí skončil Taras Ivaniuta (Reštartni sa.sk) 16:22. V kategórii žien opäť dominovala a bezkonkurenčne po štvrtýkrát zvíťazila Romana Komarňanská (BMSC) s časom 18:18, na druhom mieste skončila Barbora Brezovská (BMSC) 18:37 a tretia bola Mária Danečková (Reštartni sa.sk) s časom 19:00.

Celková víťazka päť kilometrovej trate, Romana Komarňanská, neskrývala svoje nadšenie: „Veľmi sa teším, že som sa po prvýkrát zúčastnila všetkých behov v rámci ČSOB Zimnej Série. Každý jeden beh bol jedinečný. Po pravde, tých 5km prešlo veľmi rýchlo, ani ste sa nenazdali a pretínali ste“ finish“ zónu. Celý Bratislava Marathon Team nám pripravil krásne preteky a strávili sme pekné sobotné dopoludnie s ostatnými bežcami a priateľmi. Gratulujem všetkým zúčastneným a najmä svojim zverencom, ktorí sú mojou motiváciou – Monika Dolinajová, Ivona Miklóšová, Marek Štefánik, Filip Nemček a Peter Kopúnek. To, že som vyhrala celú sériu na 5 km nepovažujem za podstatné, ale to, že na poslednej sérii som nepociťovala bolesť v oblasti päty, to považujem za víťazstvo. Verím, že zimné preteky boli dobrými a kvalitnými tréningami pred hlavnými pretekmi pre mnohých bežcov. Teším sa na všetkých v cieli ČSOB Bratislava Marathon, kde budem odovzdávať zaslúžené medaily.“