Silvestrovský beh v Piešťanoch na novom mieste

Silvestrovský beh Piešťany

Radi by sme touto cestou informovali širokú bežeckú verejnosť, že napriek uzatvoreniu Kolonádového mosta sa náš tradičný beh uskutoční.

Pre rekonštrukciu mosta sme museli zmeniť tak miesto štartu a cieľa ako aj umiestnenie celej trate.  Tohtoročný, už 54. ročník, sa tak bude konať v parku.

Štartovať sa bude pri Hudobnom pavilóne v parku (ľudovo pri mušli) a pre účastníkov máme aj niekoľko noviniek. Predovšetkým každý účastník si môže vybrať dĺžku trate, keďže muži aj ženy si môžu zvoliť trať s dĺžkou 5,1 km alebo s dĺžkou 10,2 km, keď jeden okruh má dĺžku približne 1 700 m. Žiacke kategórie majú dĺžku tratí podľa veku v dĺžke 1500 m a 750 m. A nezabudli sme na najmenšie deti, ktoré pobežia 150 m.

Ďalšou novinkou je štafetový beh, kde si jednotlivé tímy môžu zvoliť počet členov, minimálne dvoch a maximálne šiestich, keď štafety je určená trať s dĺžkou 10,2 km.

Pre všetkých účastníkov, ktorí dobehnú do cieľa, je pripravená krásna účastnícka medaila.

Účastníci podujatia budú môcť aj tento rok využiť na prezliekanie a  uloženie vecí priestory Kúpaliska EVA. Po preteku sa tu môžu osprchovať a využiť relaxačný bazén s termálnou vodou.

Pri organizácii nám, členom z Atletického oddielu  TJ Družba Piešťany, pomáha tento rok generálny partner spoločnosť ForesPoint s.r.o. Práve v jej priestoroch na Štefánikovej ulici 12, v Piešťanoch, bude možné absolvovať prezentáciu deň vopred, t.z. 29.12.2019, od 16:00 do 20:00. V deň podujatia, t.z. 30.12.2019, bude prezentácia tradične na kúpalisku Eva, v čase od 13:00 do 16:20 hod..

Prihlasovanie je taktiež možné online u spoločnosti SportSoft do 29.12.2019 do 16:00 hod.

Veríme, že napriek nevyhnutnosti zvoliť iné miesto konania nášho behu, si nájdete cestu do Piešťan a zúčastníte sa tradičného zimného behu.

s pozdravom, Atletický oddiel TJ Družba Piešťany