RunCzech prináša späť súťaženie – nová zmiešaná realita

Posledné mesiace boli veľmi smutné pre svet bežcov a najmä pre podujatia s masovou účasťou. Keď udrel COVID-19 a preteky na celom svete boli buď zrušené, alebo odložené, usporiadatelia po celom svete hľadali spôsoby, ako udržať svojich fanúšikov behania v strehu a aktivite.

RunCzech, organizátor medzinárodných pretekov s klasifikáciou Gold Label od organizácie World Athletics, ktoré priťahujú viac ako 120 000 účastníkov ročne, cítil, že je jeho občianskou povinnosťou poskytnúť program pre svojich verných bežcov a prišiel s trochu odlišným prístupom. S výzvou „Česko běží dál“ – jedinečným spôsobom, ako primäť bežcov po celej krajine, aby pretekali na rôznych vzdialenostiach od 5 km do 125 km, nie virtuálne, ale na skutočných tratiach, čo je nový druh zmiešanej reality.

Základy tohto projektu boli položené pred niekoľkými rokmi, keď RunCzech vytvoril program FreeRun – projekt komunitných služieb, ktorého cieľom je zvýšiť dostupnosť behu a urobiť ho zábavnejším pre viac ľudí. Krajina bola pretkaná 90 bežeckými traťami, pričom každá mala 5 km a bola certifikovaná Českým atletickým zväzom. Všetky veľmi príjemné pre bežcov, všetky starostlivo udržiavané a na každej k dispozícii skúsený bežecký tréner. Sieť tratí sa spravuje a naviguje sa po nich pomocou aplikácie RunCzech.

Hlavnou výzvou je odbehnúť spolu 125 kilometrov, kedykoľvek a na ktorýchkoľvek z 5 km tratí FreeRun, v priebehu 90 dní. Ľudia sa tiež môžu rozhodnúť bežať vzdialenosti od 5 do 40 km. Alebo si stanoviť cieľ cestovať po krajine a odbehnúť v stanovenom čase čo najviac tratí FreeRun.

„Hľadali sme kreatívny spôsob, ako zachytiť vzrušenie masových športových podujatí, ktoré si bežci tak užívajú, a dať im nové výzvy a ciele,“ hovorí Carlo Capalbo, predseda organizačného výboru RunCzech. „A dúfame, že toto bude pre bežcov spôsob, ako súťažiť, porovnávať si výsledky, zažívať pocit solidarity a kamarátstva, kým pre nás nebude bezpečné, aby sme sa znova všetci stretli.“ Carlo dodáva: „Je to tiež perfektný príklad ideálnej spolupráce na báze partnerstva a služieb medzi hlavným organizátorom RunCzech a Zväzom. Myslíme si, že by sa to dalo uplatniť aj v iných krajinách.“

Každý účastník dostane digitálny diplom a tí, ktorí splnia celú 125 km výzvu, dostanú špeciálnu digitálnu medailu. Poradie sa bude vyhodnocovať na 5, 10, 20, 40 a 125 km vzdialenostiach. Okrem toho najrýchlejší bežci dostanú rôzne ceny. RunCzech bude pozorne sledovať trate a zisťovať, kde bude behať veľa bežcov, aby stimuloval priateľskú konkurenciu medzi mestami – ktoré z nich sa bude môcť pochváliť väčším počtom účastníkov.

Tím RunCzech na vybraných tratiach zorganizuje v priebehu výzvy aj malé bežecké happeningy.

Ďalšie informácie o projekte nájdete na webovej lokalite RunCzech na www.runczech.com.

All Runners Are Beautiful je náš spôsob, ako privítať všetkých – a naozaj myslíme všetkých – v strhujúcom bežeckom svete. Vo svete zdravého životného štýlu, zábavy a priateľstva. Je to hold každému, kto sa o seba stará natoľko, aby mu stálo za to každé ráno zatiahnuť šnúrky bežeckých topánok, a sám sebe si sľúbi, že bude zase o trochu lepší. Práve toto je pravé víťazstvo, to v našich mysliach. Nemusíme nutne vyhrať priamo na trati. Samotná snaha a chcieť si to užiť úplne stačí. All Runners Are Beautiful vypovedá o tom, ako vnímame beh. O športe samotnom. Je čistý. Prebúdza život. Môže byť spoločenský alebo meditačný. Môže byť osobnou výzvou na pretekoch nebo pomalým behom po rannom jesennom lese. Behanie je radosť, o tom to celé je. A každý – či mladý, starý, veľký, chudý, pomalý alebo rýchly – kto má chuť byť súčasťou tohto perfektného a nádherného športu, je vítaný. Je milovaný. Je krásny.

Ak potrebujete ďalšie informácie, obráťte sa na:

Prague International Marathon, spol. s r.o. / Tempo Team Prague s.r.o.

Diana Rybachenko

Marketing & Communication

Mobil: +420 777 746 801

email: rybachenko@pim.cz