Rekordný 11. ročník Cyrilometodského behu Kolonickým vrchom

Kolonica

11. ročník Cyrilometodského behu Kolonickým vrchom sa uskutočnil v novom termíne, v nedeľu 9.júla 2023. Skončila tak dlhoročná kolízia termínov s desiatkou na Domaši.

Tieto dva tak povediac sesterské behy si už viac nekonkurujú. Práve naopak, vďaka organizátorom na Domaši, ktorí účinne spropagovali Kolonický pretek, zišlo sa v nedeľu v Kolonici rekordné množstvo účastníkov. 53 detí súťažilo na tratiach  o vzdialenosti 100 až 800 metrov. 60 bolo dospelých účastníkov. Z toho 12 sa zúčastnilo novinky – Memoriálu Jozefa Chomaniča.

Čo sa týka časov, tie rekordné neboli. To sa v horúcom počasí ani čakať nedalo. Víťazstvo v kategórii i v celkovom poradí si z pred roka zopakoval Michal Červeňák z ŠK ŠOG Nitra.

Memoriál Jozefa Chomaniča je beh určený pre tých menej zdatných. Beží sa na trati polovičnej dĺžky hlavného preteku. Jeho cieľom je predovšetkým pripomenúť pamiatku prvého porevolučného starostu Kolonice, veľkého fanúšika a podporovateľa športu a tiež otca zakladateľky  Cyrilometodského behu Kolonickým vrchom – Kamily Chomaničovej. Napriek pôvodnému zámeru sa na Memoriál prihlásili aj zdatní bežci. Zvíťazil Miroslav Smetana z Medzilaboriec.

Všetci pretekári dobehli v zdraví do cieľa, kde sa mohli osviežiť nielen ovocím a minerálkou od sponzorov, ale sa aj príjemne schladiť v prírodnom kúpalisku „Bejvoč“ a následne si pochutnať na povestnom kolonickom guláši.

Organizátori podujatia ďakujú za materiálnu podporu súkromným firmám aj fyzickým osobám, ktoré podujatie podporili. Vďaka nim sa podarilo zorganizovať preteky na pomerne vysokej úrovni, pre deti pripraviť zaujímavé vecné ceny a najlepších dospelých oceniť aj finančnými odmenami.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Slider_Widget“][/siteorigin_widget]

Foto: Mgr. Robert Adam