Rajecký maratón 2017 s množstvom dôležitých noviniek

Cesta z Rajca do Čičmian či Rajeckej Lesnej, nádherná príroda naokolo, nad ktorou sa týči po celý čas vrch Kľak. Na trati okolo 1300 pretekárov, všade popri nej množstvo fanúšikov, skvelá nálada na občerstvovačkách a dychberúca atmosféra na štarte a v cieli.

Už viete, o čom je reč?

Predsa o Rajeckom maratóne, treťom najväčšom slovenskom maratóne a jeho sprievodných podujatiach. 34. ročník tohto neobyčajného a veľmi špeciálneho podujatia, ktoré sa tento rok uskutoční 12. augusta, sa už nezadržateľne blíži. Organizátori, členovia Maratón klubu Rajec, si aj tento rok pripravili pre všetkých účastníkov množstvo noviniek, ktorým určite treba venovať pozornosť. Prvou, najväčšou a historicky mimoriadne dôležitou pre toto podujatie je absolútna novinka, ktorú sa podarilo zrealizovať po mnohých rokoch úvah a snahy kompetentných.

Nemusíte sa báť áut

Rajecký maratón bude úplne prvýkrát bez jediného auta. Cesta z Rajca do Čičmian resp. Rajeckej Lesnej, po ktorej sa beží maratón, polmaratón a inline polmaratón, bude úplne kompletne uzavretá pre všetky motorové vozidlá. Organizátori sa kvôli stále rastúcemu počtu účastníkov rozhodli pre tento náročný krok, ktorý ale rozhodne zvýši profesionálnosť no hlavne bezpečnosť podujatia a všetkých pretekárov, takže sa nikto nemusí báť áut, ktoré by ho obmedzovali počas pretekov.

Štafety majú premiéru

Druhou rovnako atraktívnou novinkou, sú premiérové štafetové behy - Rajecká štafeta polmaratónu. Všetci, ktorí túžia zažiť jedinečnú atmosféru Rajeckého maratónu, no maratón aj polmaratón sa im zdajú nad ich sily, môžu osloviť svojich priateľov, rodinu a známych, o ktorých vedia, že sa radi prebehnú, pouzatvárať stávky, komu to pôjde lepšie a vyskladať 2-4 členné tímy, prihlásiť sa na www.rajeckymaraton.sk a odbehnúť trasu polmaratónu v určených vzdialenostiach. Je to spôsob, ako si naplno užiť atmosféru, ktorú so sebou Rajecký maratón prináša.

Cena 2017

Štafety sa tak pridajú k bohatej ponuke 12. augusta – maratónu, polmaratónu, inline polmaratónu aj hobby behom ulicami Rajca. Štart podujatia je po minuloročnej zmene už druhýkrát o 9:00, aby sa pretekári teplu, ktoré je pre túto časť roka typické, vyhli čo najviac. Samozrejme, nemožno zabudnúť ani na bohaté štartovacie balíčky, ktoré sú v Rajci pripravené pre každého. Tričko, medaila, výborné cestoviny v cieli, pivko a kofola, to je len zlomok toho, čo si domov odnesie každý pretekár. Rekapitulácia na záver: fantastická atmosféra jedného z najväčších slovenských športových podujatí, krásna trasa do malebných Čičmian bez jediného auta, premiérový štafetový polmaratón, nezabudnuteľní fanúšikovia a úžasné spomienkové predmety, to je len malá ochutnávka toho, čo všetko si môžete odniesť z Rajeckého maratónu. 12. augusta sa vidíme v Rajci.

Pre viac informácií a prihlásenie klikajte www.rajeckymaraton.sk a sledujte