Prvý Vertical Kilometer svojho druhu na Slovensku pokoril Miroslav Hraško a Michaela Kucháriková

Šumiac, 2.7.2016: Tretie podujatie z ligy SSkyA a zároveň prvé v kategórii Vertical Kilometer® sa odohralo pod Kráľovou hoľou, najvyšším vrchom východnej časti Nízkych Tatier, v teplé sobotné dopoludnie. Trať viedla z dedinky Šumiac, po modrej turistickej značke, až na samý vrchol Kráľovej hole, ktorý sa čnie v nadmorskej výške 1 946,1 m n. m.

Súčasťou podujatia bol aj SKYduatlon a tak sa bežci, cyklisti ale aj štafetové dvoje v počte nad 160 súťažiacich vydali zdolávať rýdzu vertikálu, ani meter dole, len hore k oblakom, kde ich v cieli čakal skvelý výhľad na Spiš, Vysoké Tatry, Liptov ale aj Horehronie.

70 skyrunnerov zdolalo prevýšenie 1008 m na trati dlhej 4,8 km

58 mužov a 11 žien nastúpilo v prvej štartovacej vlne na beh Vertical Kilometer®. Najrýchlejším v cieli bol Banskobystričan Miroslav Hraško s časom 0:45:46, po minúte za ním do cieľa dorazil víťaz druhého podujatia SSkyA, Poludnica Run, Matej Petrovič (0:46:48), tretí prišiel víťaz prvého podujatia ligy Vitalcity Skyrace v Smolníku, Michal Rajniak (0:49:16). Prvá žena sa na vrchole Kráľovej hole objavila po hodine, bola ňou  Michaela Kucháriková (1:00:05) z Liptovského Mikuláša. Michaela Slaná z Banskej Bystrice (1:01:25) skončila na druhom a Popradčanka Zuzana Gejdošová (1:03:50) na treťom mieste.

Kompletná výsledková listina je k dispozícii: Výsledky

POZVÁNKA: Ďalším podujatím Ligy SSkyA bude Tatranská šelma Vertical® 30.7.2016

Štvrtým podujatím v kalendári ligy SSkyA je Tatranská šelma Vertical®, ktorá potrápi sykrunnerov svižným výstupom zo Starého Smokovca na Slavkovský štít. Na 7 kilometrovej trati je 1400 m prevýšenie a neúprosný limit 200 súťažiacich, ktorý je už dnes naplnený, svedčí o veľkej popularite tohto podujatia. Pozývame všetkým fanúšikov a bežcov, ktorí sa nestihli prihlásiť, aby prišli svojim fandením podporiť výkony pretekárov. Zaujímavé bude sledovať, či sa podarí prelomiť rekordy z minulých rokov, kde najrýchlejší muž vybehol na Slavkovský štít za 1:02:10 a najrýchlejšia žena za 1:24:36. Viac info o podujatí nájdete  na: http://www.tatranskaselma.com/

Vitalcity team