Prvý krok k dospelosti

Začiatky nebývajú vždy ľahké. No je dôležité nevzdať sa a ísť si za svojou víziou. Toho sa držala aj skupina priateľov, nadšencov behu z Novej Lesnej . Pri jednej káve tak vznikol nápad bežeckých pretekov do kopca, ktoré by v sebe niesli historický odkaz Tatier.

A tak v roku 1995 vznikol Memoriál Jána Stilla, beh populárny beh z Novej Lesnej na Hrebienok.

Náročných ale krásnych 9 370 m.

Dalo by sa povedať, že testovací ročník vyšiel na výbornú. A ďalšie úspešné ročníky podujatia potvrdzujú opodstatnenosť nápadu…:)

Vedeli ste, že…?

  • nosnou myšlienkou memoriálu je vzdávanie pocty horskému vodcovi a učiteľovi z Novej Lesnej – Jánovi Stillovi (čítaj Štyl) – ktorý ako prvý v roku 1834 vystúpil na Gerlachovský štít
  • za prvým memoriálom stáli v roku 1995 ľudia ako Pavel Ohradka, Milan Oravec, Vladimír Knižka, Ladislav Harvan či Peter Hritz
  • prvý ročník prilákal 159 účastníkov zo šiestich krajín
  • na stupne víťazov sa v prvom ročníku postavil Róbert Petro či Poľka Izabela Zatorska
  • preteku sa okrem profesionálnych bežcov zúčastnili aj osobnosti ako Róbert Glajza (cyklista), Ivan Bátory (bežec na lyžiach) či Soňa Mihoková (biatlonistka)
  • videozáznam preteku robil Juraj Weincziller, uznávaný horolezec, dobrovoľný člen Horskej služby TANAPu a filmár
  • víťaz preteku dodnes získava putovnú cenu, ktorú venovali seniori Horskej služby

Teraz už viete zopár informácii zo zákulisia…

No čo ešte neviete je, že aj roku 2017 vám máme čo ponúknuť…

XVIII. ročník Memoriálu Jána Stilla – pomyselné prekročenie dospelosti, môžete osláviť spolu s nami vo veľkom štýle. Tento pretek je zaradený do série TATRY V POHYBE – PRESTIGE TOUR 2017 o bežeckého kráľa Tatier, i Slovenského pohára v behu do vrchu. Ak sa zúčastnite Memoriálu, získate medailu, ktorá pri spojení s ostatnými vytvorí krásnu panorámu Vysokých Tatier. Tešiť sa môžete v predvečer Memoriálu i na netradičný piatkový NIGHT RUN, hodnotné ceny, darčeky pre účastníkov a bohatý sprievodný program.

Čakáme vás 14.–15. júla 2017 v Novej Lesnej.
Trať MJS 2017 je dlhá 9.370 metrov s prevýšením 533 metrov…so štartom v obci Nová Lesná s cieľom na Hrebienku sa beží v sobotu.

Pre tých čo uprednostňujú menšie výzvy, je pripravená v piatok trať NIGHT RUN-u, magickými večernými ulicami v Novej Lesnej v dĺžke 5.700 metrov.

Registrácia sa spustila už 1. 3. 2017.

Tešíme sa na Vás.
Organizačný výbor MJS 2017

www.mjs.novalesna.sk

https://www.facebook.com/MemorialJanaStilla/?fref=ts