Príďte behať na konci augusta pre dobrú vec

beh-TITLE

Vďaka ustupujúcej pandémií koronavírusu a preklopeniu nášho Bratislavského okresu do zelenej farby, sme veľmi radi, že môžeme všetkých priaznivcov športu a najmä behu pozvať na Ružinovský kolotoč, ktorý sa bude konať 21. 8. 2021.

Tak ako aj minulý rok, aj tento rok sa bude v ružinovskom parku Ostredky konať toto športové podujatie s hlbším významom, ktoré organizuje fullservisová agentúra Big Agency. Trate Ružinovského kolotoča v parku Ostredky budú mať 5,5 kilometra a 11 kilometrov, pričom nebudú chýbať ani detské behy. Aby mali účastníci okrem športového zážitku aj dobrý pocit, spojili sme sa s Asociáciou pomoci postihnutých (APPA). Výťažok a finančný príspevok z behu na Ružinovskom kolotoči bude venovaný členovi APPA, Miroslavovi Adásekovi (32 rokov), ktorý v septembri 2020 mal vážnu nehodu

Sekunda, ktorá zmenila život

Dovtedy bezstarostný Miroslav sa začiatkom septembra rozhodol ísť bicyklovať. V priebehu trasy sa mu vo vyjazdených koľajach roztriasli riadidlá a prudko narazil do stromu. Počas nárazu si zlomil rebrá a dva hrudné stavce, ktoré sa roztrieštili a poškodili miechu. Po prebratí z bezvedomia si Miroslav necítil nohy a ostal paralyzovaný. Nasledovali zložité operácie, dlhé dni v nemocniciach a rehabilitácie v NRC Kováčová. Miroslav je skutočný bojovník a dokazuje to každý deň – cvičí, učí sa chodiť na Bradlovom chodníku a využíva Motomed na pasívne cvičenie nôh. Zároveň absolvoval aj terapiu kmeňovými bunkami v Malackách, ktorej aplikáciou je možné dosiahnuť výrazné zlepšenie jeho zdravotného stavu. Terapiu by bolo vhodné opakovať, no však štátne zdravotníctvo v tomto pomoc neponúka. Organizátori Ružinovského kolotoča vedia, že šport spája a preto sa rozhodli venovať finančnú čiastku z behu práve Miroslavovi Adásekovi. Vďaka týmto financiám by sa Miroslav mohol opäť bezstarostne hrať so svojim synom, plnohodnotne tráviť čas s rodinou a hlavne, by mohol prísť za bežcami-pomocníkmi o pár rokov „po vlastných“ a poďakovať im za to, že aj vďaka nim môže chodiť.

Predposledný augustový víkend to všetko odštartujeme

Charitatívny beh, ktorý sa koná v rámci Ružinovského kolotoča sa bude konať v sobotu, 21.8. 2021 v parku Ostredky. Účastníci behu budú mať technické zázemie v reštaurácií Planetka, kde bude aj registrácia bežcov. Výška štartovného je na samotných účastníkoch behu. Bežci alebo diváci môžu prispieť ľubovoľnou sumou do zapečatenej kasičky APPA, ktorá všetky peniaze venuje Miroslavovi Adásekovi. Dobrovoľný príspevok bežcov slúži ako štartovné.


Registrácia prebieha online už dnes TU | Všetky informácie nájdete TU