Podtatranský krosový polmaratón – ALS “Memoriál Jána Svočáka“

 • Dátum: 23. 03. 2019 (So)
 • Miesto: Svit (okres Poprad), areál Iskra aréna Svit
 • Ročník: 3.
 • Štart: 10:00 hod.,
 • Dlžka trate: 21,5 km, prev. 600 m
 • Certifikovaná: Nie
 • Povrch: 45 % les, 45% lúka, 10% asfalt
 • Kategória: Polmaratón: jednotlivci (Muži: minimálne 4 kategórie, Ženy: minimálne 3 kategórie)
  Štafety: trojčlenné tímy pobežia 3 x 7 kilometrov
  Detské behy: Deti v rozmedzí 4 až 15 rokov (minimálne 3 kategórie)
 • Organizátor: Martin Svočák, Eduard Dindoffer
 • Štatistika účasti: 258
 • Informácie: e-mail: alsbehtatry@gmail.com
 • Web: http://behamsrdcom.sk
 • Poznámka: Štartovné:
  - Jednotlivci: 12,-€
  - Štafeta: 36,-€

Komentáre 11

 1. Napriek tomu, ze som skusal registraciu cez niekolko prehliadacov i mobil, nejde to.

 2. ESTE NEMAJU SPUSTENU REGISTRACIU,ALE SU DRAHI ,RADSEJ MENEJ A TYM VIAC ZAUJEMCOV VED TOHO SERVISU AZ TAK VELA NIEJE A CENY TIEZ NEPREDSTAVUJU VELKU HODNOTU A TA DREVENA PLAKETA NO ALE AK TO ZDRAVIU PRISPEJE Z „CHARITNEJ ZLOZKY“ TAK …

  1. Výťažok ide na dobročinný účel, 12 EUR pre pomoc tým, ktorí to potrebujú vôbec nie je veľa. Inde na iných behoch pýtajú ďaleko viac, pritom nepodporujú žiaden podobný úmysel a ľudia sa hlásia a platia …

  2. Mily p.Ferei, dovolte aby som Vas upozornila, ze ide o charitativnu akciu, ak bezite pre ceny ci medailu tak ste nepochopili zmysel tohto behu…

   Charitatívny bežecký pretek zameraný na pomoc osobám trpiacim ALS t.j. druh svalovej atrofie, pri ktorej ide o stratu buniek centrálnej nervovej sústavy (mozgových a miechových motoneurónov), ktoré ovládajú vôľou ovplyvniteľné svalové pohyby. Pacient tak nedokáže ovládať svoje pohyby a postupne mu odumierajú všetky svaly v tele. Mozog však neustále pracuje a pri plnom vedomí psychických a mentálnych schopností, zostáva nakoniec pacient paralyzovaný. Človek s týmto neľútostným ochorením väčšinou zomiera v dôsledku respiračného zlyhania – udusením sa.

   MImochodom, medaila, obcerstvovacky, servis a napokon aj ceny min.rocnika boli skvele …

 3. Presne tak, je to super akcia pre dobrú vec. Cena je primeraná. Ešte aj najesť dostanete. A k tomu parádny začiatok sezóny. Registrácia už je dávno spustená chlapci. Ja idem už 3 krát a ak bude zdravíčko pôjdem každý rok. Pekný a náročný pretek. Zážitok.

 4. Nepochybne charitatívna super bežecká akcia. Zbeh z Baby bude trošku riskantný.

 5. Veľmi dobrá akcia a môžem vrelo odporučiť aj aktívnym či pasívnym bežcom. Príhovor usporiadateľov na začiatku preteku má veľmi dojal a vedel som, prečo tam som. Som nesmierne štátny, že ľudia sa zobrali a zorganizovali niečo podobne. Ak budem zdravý budem chodiť každý rok. Všetkým bežcom a organizátorom lokálnych pretekoch hovorím toto: prebehnite si tento charitatívny beh, spoznajte nových ľudí a užite si skvelú atmosféru. Organizátori dali do toho svoje srdce. Veľmi pekne Vám ďakujem. Teším sa na další ročník.

 6. Ondrej Kozák, Spišská Nová Ves

  Nemôžete zverejniť výsledkovú listinu s poradím v jednotlivých kategóriách (23.3.2019)?

 7. Ta dajak niet ani fotiek, ani výsledkov v kategóriách. Roky narodenia pretekárov chýbajú vo výsledkoch. Dajak to trvá. čo to majú za systém?

  Pišta

 8. Ahojte všetci bežci, ktorí ste bežali na treťom ročníku. Ja som tá „sivá ovečka so zvoncom“, ktorá vás povzbudzovala na trati konča lúky po zbehu zo Svitovskej Baby a mávajúcou rukou vám ukazovala smer, aby ste nebodaj, očarení výhľadom na Tatry, neodbočili z trate krížom cez lúku smerom na Kriváň ☺☺☺ Chcem sa vám – všetkým bežcom, poďakovať za úžasnú atmosféru a za energiu, ktorú ste mi dodali. Boli ste fantastickí a vďaka vám som prežila nádherný deň. Už sa teším na ďalší ročník. Ste supééér a ďakujééém.
  anna