Poďte si zabehať a pomôcť Sabínke! | Ružinovský kolotoč 2022

Ružinovský kolotoč

Behať sa bude pre dobrú vec. Spojili sme sa s Asociáciou pomoci postihnutým – APPA a tohtoročné podujatie je venované pomoci pre štvorročnú Sabínku Šichtovú zo Žiliny

Milí bežci a nadšenci behania,

už viete, čo budete robiť 10. septembra 2022? Máme pre vás skvelý tip. Aj tento rok vás pozývame na Ružinovský kolotoč. Deň plný behania, relaxovania a dobrej nálady je určený nielen pre skúsených bežcov, ale aj pre tých, ktorý si chcú zabehať len tak pre zábavu. Navyše všetci spoločne tak urobíme dobrý skutok. 

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Komu pomôžeme?

Behať sa bude pre dobrú vec. Spojili sme sa s Asociáciou pomoci postihnutým – APPA a tento rok je športovo – benefičné podujatie venované pomoci pre členku klubu – 4-ročnú Sabínku Šichtovú zo Žiliny. Malá bojovníčka sa narodila predčasne (akútnou sekciou v 29. týždni) a prvé tri mesiace života strávila v nemocnici, ona ani jej najbližší sa však nevzdávajú. Aj keď ako malé bábätko prekonala infekcie, zápal mozgových blán, dýchali za ňu prístroje a mala problémy s obličkami, veľmi sa teší zo života.

Lekári síce neverili, že raz pôjde domov, ona to ale zvládla. Pomoc však potrebuje stále. Sabínke lekári neskôr  diagnostikovali kvadruparetickú formu detskej mozgovej obrny, ktorá jej zasiahla najmä nožičky. A tak od troch mesiacov so Sabínkou poctivo niekoľkokrát za deň cvičia doma a keď majú prostriedky, tak aj v rehabilitačných centrách. Pobyty a terapie, ktoré by jej pomohli na skrátené svaly a šľachy, spasticitu (zvýšené svalové napätie) však stoja ročne niekoľko tisíc eur, čo si jej rodina nemôže dovoliť tak často, ako by dievčatko potrebovalo.  

Veria však, že raz sa aj Sabínka zaradí medzi zdravé deti a bude sa môcť možno postaviť aj na štart bežeckých pretekov. V tomto boji pomôže každá čiastka, ktorou prispeje každý z nás. Preto tiež venujeme celú sumu, ktorá sa vyzbiera na štartovnom.  

Kde sa bude behať?

Budeme behať v parku na ružinovských Ostredkoch, kde budú pripravené trate dlhé 5,5 a 11km. Pre menších bežcov sú naplánované aj detské behy, pre všetky deti aj skákacie atrakcie.

Tešíme sa na vás!


Viac informácií aj podmienky registrácie nájdete na www.ruzinovskykolotoc.sk.