Night Run Trenčianske Teplice – Memoriál Košeckého

V novom šate a s novým imidžom sa v sobotu, 5. augusta predstaví v Trenčianskych Tepliciach bežecký Memoriál Ing. Ľubomíra Košeckého, ktorý si po svojom opätovnom znovuzrodení v roku 2015, v relatívne dobrej kondícii, zaknihuje už svoju 42. kapitolu.

Záštitu nad podujatím po prvý raz v jeho štyridsaťročnej histórii prevzalo Mesto Trenčianske Teplice, podieľať sa však na jeho organizácii budú aj Oblastná organizácia cestovného ruchu v Trenčianskych Tepliciach a Atletický klub Spartak Dubnica nad Váhom. Očakáva sa, že práve aktívna účasť samotného mesta, mestských inštitúcií a najúspešnejšieho slovenského atletického klubu posledného desaťročia bude tou najlepšou zárukou toho, aby sa podujatiu po dlhých rokoch strádania dostalo opäť tej pozornosti, aká mu vzhľadom na jeho odkaz a štyridsaťročnú históriu prináleží.

Bežecký memoriál venovaný pamiatke skvelého trenčiansko-teplického rodáka, niekdajšieho výrazného športového multitalentu a československého reprezentanta v bežeckom lyžovaní, Ľubomíra Košeckého, na ktorom počas uplynulých desaťročí štartovali vari všetky vytrvalecké osobnosti niekdajšej slávnej éry československej atletiky a bežeckého lyžovania sa vo svojej renovovanej podobe predstaví na úplne novej trati, vedenej príťažlivými exteriérmi Kúpeľného námestia a Kúpeľného parku, so štartom a cieľom pred hotelom Slovakia.

Historicky prvý večerný program podujatia začína slávnostným otvorením o 20.50 h, spoločný štart všetkých vekových kategórii bude o 21.00 h. Kancelária pretekov, vrátane prezentácie bude pretekárom k dispozícii od 18.00 h, svoje dvere pre športovú verejnosť zatvorí tridsať minút pred hromadným štartom, teda o 21.30 h. Súťažiť sa bude v desiatich vekových kategóriách – dvoch mládežníckych, dvoch juniorských, troch mužských a troch ženských – na tratiach 2 000 a 5 000 metrov dlhých.

Na podujatie sa možno prihlásiť už v predstihu, systémom on-line, na adrese http://hrdosport.sk/Entries/Create, alebo osobne, v deň pretekov v mieste štartu, pričom možnosť on-line prihlásenia končí vo štvrtok, 3. augusta, o 12.00 h. So spôsobom registrácie súvisí aj výška štartovného. Počas on-line registrácie bude 5,- €, v deň pretekov 8,- €. Všetky ostatné informácie sa možno dočítať v oficiálnych propozíciách podujatia .

(tch)

Komentáre 2

  1. Zbavte sa Hrdo športu. Merať čas sa dá aj lepšie. Hrdo šport je škaredou škvrnou na inak zaujímavom podujatí. Znizte štartovné, aby sa mohli zúčastniť aj iní ako spriaznení bežci Hrdo sportu.

    1. Ahoj Pali,
      tak konecne som sa dostal aj k tomu, aby som zareagoal aj na tento Tvoj ako inak opat kriticky komentar. Teraz si chcel rozputat debatu o com? O vyske startovneho, tak ako pri We Rune, alebo o nieco inom? Za tri tyzdne tomu bude 30 rokov co sa trosku „vaznejsie“ pohybujem okolo behu a hoci nie som z Dubnice tak s HRDO Sportom mam uz dostatok skusenosti a nemozem zdielat Tvoj nazor na nich. A to mozem hodnotit ako admin Bezeckej stranky, aj ako bezec, ako organizator a dokonca aj ako casomerac. Nikdy som sa nestretol so ziadnym problemom. Bez ohladu na to ci to bolo este za cias „stareho“ pana Hrbacka alebo teraz ked je tam „mlady“ pan Hrbacek.