NESS City triatlon myslí na všetky deti

NES detský triatlon 2017

Organizátori mestského triatlonu v prípravách myslia aj na najmenších a okrem samostatných detských pretekov uvedú do života aj krásny charitatívny projekt.

DETSKÝ TRIATLON

Ness City Triathlon sa okrem unikátnej lokácie vyznačuje aj tým, že láka na štart množstvo premiérových triatlonistov. Je to dané jednak krátkou, šprint dištanciou pretekov, ale najmä relatívnym bezpečím bazénového plávania, na ktoré si trúfnu aj slabší plavci.
V rámci popularizácie triatlonového športu je súčasťou podujatia aj Detský triatlon, do ktorého sa zapájajú aj deti od 6 rokov, ktoré nie sú členmi žiadneho triatlonového klubu, ale majú túžbu triatlon vyskúšať. Podmienkou je, aby vedeli samostatne plávať a bicyklovať. Pre všetky deti je účasť bezplatná. Čaká na nich 40 metrov v bazéne, 1 km na bicykli a 500 metrový bežecký finiš. Majú vlastné depo s pravidlami, každé dostane v cieli medailu a tí najlepší vo svojich kategóriách si vychutnajú aj 5 minút slávy na stupňoch víťazov. Že ide o veľmi emotívne preteky je zrejmé, zábery z minulého roku hovoria sami za seba.
Tohtoročný záujem o štart v tejto disciplíne je enormne veľký, preto organizátori zvažujú o rok urobiť samostatný štart dievčat i chlapcov, aby mohli štartové pole 60 detí zdvojnásobiť, keďže limitujúcim faktorom je 50m šírka bazéna, z ktorej hromadne štartujú.

NES detský triatlon 2017

TRIATLON MÁ VEĽKÉ SRDCE

Progress Promotion, titulárny partner podujatia – NESS KDC a krízové centrum Dorka predstavia v tomto roku jeden veľmi milý a zároveň prospešný charitatívny projekt „Plavecká škola Ness City Triathlon“. Vďaka nemu sa 6 detí z krízového centra Dorka, ktoré bohužiaľ nemajú reálnu šancu absolvovať plavecký kurz v rámci školy alebo individuálne, naučí plávať.
Jedná sa o deti, ktoré sú dnes úplnými neplavcami a ktoré sú každé leto vystavované riziku pokiaľ sa zdržujú v blízkosti vodných hladín. Skupina detí absolvuje v priebehu 5 týždňov 10 plaveckých tréningov na Mestskej krytej plavárni v Košiciach pod vedením profesionálnej trénerky Petry Rodákovej. Veríme, že sa projekt vydarí, stane sa z neho tradícia a absolventi tejto plaveckej školy sa jedného dňa postavia aj na štart triatlonu.

NES detský triatlon 2017