Národný štafetový beh Volvo Run Slovakia | Košice – Bratislava štartuje už dnes

Od 7. do 9. júna 2024, čaká na bežcov viac ako 520 km dlhá trať z Košíc do Bratislavy, ktorá vedie cez desiatky slovenských prírodných, historických a kultúrnych pamiatok

Úchvatné prírodné scenérie a slovenská pohostinnosť vytvárajú neopakovateľný zážitok pre bežcov zo Slovenska aj zo zahraničia. Bežci VOLVO RUN SLOVAKIA 2024 prebehnú Slovenskom už po siedmy krát, pričom BEHom 3dní dni navštívia viac ako 50 miest a obcí. Trasa poskytuje možnosť objaviť rôznorodosť krajiny a kultúry Slovenska.

VOLVO RUN SLOVAKIA 2024

NÁRODNÝ ŠTAFETOVÝ BEH, KOŠICE – BRATISLAVA  | 3 dni, 7-9.6.2024  | 48 etáp, 529 km  | 7 až 16 členné bežecké tímy, 89 tímov, 1186 bežcov

Po minuloročnej nútenej obchádzke pre rekonštrukciu Cesty Slobody sme nadšení, že trasa sa opäť vracia do Vysokých Tatier. Úchvatné výhľady, ale aj výzvy pre bežcov, tak znova obohatia východnú časť trasy naprieč Slovenskom.

Aj tento rok si atmosféru VOLVO RUN SLOVAKIA 2024 prídu vychutnať aj najmladší milovníci behu a pohybu na detské behy KIDS RUN 2024 v Košiciach, Tepličke nad Váhom i v Bratislave. Aj oni budú mať príležitosť užiť si dni plné športu a zábavy.

A to nie je všetko! Beháme, ale aj pomáhame naprieč Slovenskom. Prostredníctvom Nadácie televízie Markíza podporí PEPCO Slovensko a VOLVO RUN SLOVAKIA deti a ich duševné zdravie. Okrem finančnej podpory 10.000 EUR sa zaradíme do iniciatívy Každý kilometer sa počíta a veríme, že aj verejnosť podporí túto peknú myšlienku.

Pomáhať budeme aj na Rádio Slovensko! Sme veľmi radi, že v rámci NÁRODNÉHO ŠTAFETOVÉHO BEHU, prostredníctvom iniciatívy Slovensko Slovensku podporíme jednu z rodín na trase z Košíc do Bratislavy a pomôže im zmierniť neľahkú životnú situáciu, v ktorej sa ocitli.

Harmonogram behu

Štartujeme piatok 7. júna 2024 z Hlavnej ulice v Košiciach. Podujatie zahájime ráno o 8:00 hod štartom prvých bežcov v živom vysielaní Rádia Slovensko v relácii Dobré ráno Slovensko. Naživo zo štartu budeme vysielať aj v TV Markíza v relácii Teleráno, kde spoločne odštartujeme aj tím Nadácia Markíza a MOLFit running team zložený z Markizákov ako napríklad ostrieľaný moderátor Tomáš Juríček, pod vedením kondičných trénerov Maroša Molnára a Sebastiána Smoleňáka.

Moderátorskou dvojicou celého podujatia budú sympatická moderátorka športových správ na Markíze Janka Hospodárová spolu s Dennisom Bartalským. Každých 20 minút štartujú jednotlivé tímy až do 12:00hod. Na odovzdávkach členovia tímov čakajú svojich bežcov, kde si odovzdajú štafetu a následne sa presúvajú na ďalšiu odovzdávku. Medzizastávka s oddychovou zónou je naplánovaná na sobotu 8. júna 2024 v športovom areáli v Tepličke nad Váhom s bohatým sprievodným programom pre bežcov. Po načerpaní nových síl pokračujú do západnej časti trasy.

Cieľ bude vďaka podpore Hlavného mesta Bratislava a jeho mestskej časti Starého Mesto prebiehať na Hviezdoslavovom námestí v nedeľu 9. júna 2024, kde budeme prvých bežcov očakávať od 12:00 hod. a celé podujatie ukončíme slávnostným vyhodnotením a ocenením víťazných tímov po 14:30 hod.

Sprievodný program pre verejnosť

Na veľkoplošnej obrazovke, ktorá bude v Košiciach, Tepličke nad Váhom, Bratislave a na vybraných štafetových odovzdávkach, bude možné sledovať priebežné výsledky podujatia a pohyb tímov. Viaceré mestá a dediny pripravujú pre bežcov a ich fanúšikov občerstvenie a sprievodný program. Samotní obyvatelia miest a obcí mnohokrát vytvárajú na odovzdávkach nezabudnuteľnú atmosféru.

V Tepličke Nad Váhom budú mať bežci k dispozícii aj tichú zónu na oddych a spánok, obed a občerstvenie, oddychovú zónu s tulivakmi, Red Bull chill out zónu s DJom a RAJEC sa postará o hydratáciu. Bežci si môžu dopriať masáže a terapie s profesionálnymi fyzioterapeutmi. Program počas medzizastávky obohatí aj vystúpenie talentovanej slovenskej popovej speváčky Tajči Gali o 14:00 či detské behy KIDS RUN 2024.


VOLVO RUN SLOVAKIA 2024

VOLVO RUN SLOVAKIA je Národný štafetový beh z Košíc do Bratislavy, kde bežci súťažia v troch kategóriách. Prvou je kategóriou je VOLVO RUN MARATHON, v ktorej súťažia 12členné tímy a kde každý člen tímu odbehne 4 etapy v celkovej dĺžke maratónu. Kategória VOLVO RUN FREESTYLE je voľnejšia a je určená tímom zloženým zo 7 až 16 bežcov a nie je určené poradie bežcov v tíme, ani to, koľko etáp má ktorý člen zabehnúť. Treťou kategóriou je čisto ženská kategória dm LADIES RUN.

VOLVO RUN SLOVAKIA 2024 je výbornou teambuildingovou aktivitou. Tímy musia zvládnuť prípravu na beh, logistiku, zladiť časy na oddych, musia veľmi úzko spolupracovať, vysporiadať sa s rôznymi situáciami a súčasne podávať športové výkony. Je to zážitok na celý život. K väčšine tímov, ktoré sa rozhodli si beh o rok zopakovať sa pridávajú nové tímy. VOLVO RUN SLOVAKIA 2024 je o spoznávaní krás Slovenska na vlastných nohách, o skvelom športovom zážitku, ale aj o možnosti prekonať samého seba a štafetovo prebehnúť naprieč Slovenskom.