Na Zobore padali rekordy ako jesenné lístie

Na behu Zoborskou lesostepou sa tento prekonali takmer všetky rekordy ktoré toto podujatie dokázalo počas svojej existencie zapísať.

Rekordných 174 bežcov a bežkýň z celého Slovenska vybehlo od Dražovského kostolíka smerom na Zobor, aby prekonali šťavnatú dávku výškových metrov. Keďže počasie sa cez víkend umúdrilo, odmenou im boli perfektné bežecké podmienky a nádherné výhľady na mesto Nitra a Podunajskú nížinu.
Kým bežci na 14km pokračovali po hrebeni smerom k Zoborskému hradisku, Peter Sobek (BK Lysá pod Makytou) gumoval traťový rekord Mariana Almášiho na 9,5km. V cieli mal 42:59 a posunul ho o 02:02.

Martina Burzová doslova rozdrvila ženský traťový rekord. Časom 50:09 ho posunula o 06:24. Rovnaký postoj k traťovému rekordu Roba Valíčka zaujal aj Jozef Čurlej (SPU Nitra) na 14-tke. Na zbehu z Meškovho vrchu „vypol hlavu“ a v cieli mal 1:01:34. Mínus 6 sekúnd.

V M50 prepísal traťový rekord aj Ivan Haspra. Ženský traťový rekord posunula Dagmar Vargová (AK Bojničky) na čas 1:16:11.

Na štart sa aj tento rok postavil Matej Spišiak tréner nášho zlatého Mateja Tótha, ktorý pre zranenie tento rok nemohol štartovať. Okrem podpisových kariet, priniesol aj olympijské zlato a väčšina z bežcov si nenechala ujsť túto „zlatú príležitosť“ zavesiť si ju aspoň na chvíľu na krk. Ďakujeme obom.
Máme Radosť zo skvelých výkonov tých najrýchlejších a tešíme sa zo spoločných skvelých zážitkov. Vidíme sa o rok na Zoborskej lesostepi.
Partneri podujatia: Mitická, Divoká voda, VysledkovyServis.sk a beh.sk.

ŠK pre Radosť

Foto: www.creativephoto.sk

Výsledky: http://solarun.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16625&RId=126