Memoriál Jána Stilla 2015 sa opäť vydaril

Nová Lesná, 18. 7. 2015 – 16. ročník Memoriálu Jána Stilla sa uskutočnil tento víkend, počas ktorého si pretekári otestovali
svoje schopnosti v behu do vrchu z Novej Lesnej na Hrebienok.

Všetci účastníci, ktorí dobehli do cieľa na 9,36 km trati získali účastnícku medailu zo zbierky Tatry Prestige Tour 2015 v rámci
športového programu Tatry v pohybe.

V sobotu 18. júla 2015 za pekného slnečného počasia bežalo ulicami Novej Lesnej a po tatranských chodníkoch celkovo viac ako 500 účastníkov v dospelých, juniorských a žiackych kategóriách.

Celkovým víťazom v kategórii mužov sa stal Jozef Urban, z klubu JM Demolex Bardejov – ŠKP Litvor v čase 38:08. Druhý dobehol Eduard Hapák z rovnakého klubu a na treťom mieste sa umiestnil Dziedzic Konrad z Poľska.

V absolútnom poradí žien zvíťazila Katarína Paulínyová z AK ZŤS Martin s časom 49:01. Druhé miesto obsadila Soňa Krnáčová z BK Pyxída Čierne Kľačany a tretia skončila Zuzana Holečková z domáceho Šport teamu Nová Lesná časom 51:35.

Motiváciou pre dospelých bežcov bola účastnícka medaila, ktorá spolu s medailami z ďalších troch podujatí série Tatry Prestige Tour 2015 vytvára panorámu Tatier.

Séria pokračuje 1. septembra Podtatranským polmaratónom na trati Poprad – Svit – Poprad, a Primátorskou desiatkou v uliciach Popradu. Je to zároveň finále série Tatry Prestige Tour 2015, a celkový víťaz získa titul – Bežecký kráľ Tatier v kategórii žien i mužov. Po troch podujatiach sú lídrami série Pavol Orolin KST Spišské Bystré a Timea Mihoková z AO Svit – Batizovce.

Súčasťou Memoriálu bola i disciplína Nordic Walking na rovnakej trati z Novej Lesnej na Hrebienok. Celkovými víťazmi sa stali Kristián Oberhauser a Zuzana Šucová .

Tento ročník podujatia bol doplnený piatkovým nočným behom – Novolesnianska 5tka – ulicami obce v magickej atmosfére svetiel a rytmov bubnov, ktorí poháňali bežcov k maximálnym výkonom. Záštitu nad podujatím už niekoľko rokov drží Jozef Plachý, bývalý reprezentant, držiteľ rekordov a medailista z viacerých ME na stredných tratiach.

Niekoľko mesačná práca organizátorov, dobrovoľníkov, fanúšikov a Športového klubu Šport Team Novej Lesnej vyvrcholila kultúrnym programom počas oboch dní. O dobrú náladu sa starali bubeníci zo skupiny Campana Batucada, skupina – 13násť ciest, spevák Gregy, úžasnú show predviedli karatista Roman Volák a cyklotrialista Jan Kočiš. Všetci športovci i diváci sa mohli zapojiť do tomboly o zaujímavé ceny. Podujatie spája aj okolitých starostov a primátorov. Tí rozhodovali počas súťaže v Ryzkobraní o najchutnejšom rezni.

Memoriál Jána Stilla je zaradený do športového projektu Tatry v pohybe a uzavrel tzv. Tatranský bežecký týždeň, počas ktorého sa uskutočnili 4 bežecké podujatia – v Štrbe, L. Tepličke a dva preteky Novej Lesnej.

Tešíme sa na všetkých fanúšikov behov a aktívnych bežcov na stretnutie počas Podtatranského polmaratónu v Poprade 1. 9. 2015.