Mary’s Meals Charity Run | Beh, ktorý mení príbehy detí v chudobe pobežia Slováci už štvrtýkrát

Mary's Meals Charity Run 2022 title

Príjemný športový zážitok spojený s pomocou tam, kde je to najviac potrebné. Mary’s Meals už tradične prichádza s akciou, ktorá pomáha hladujúcim deťom.

Charitatívna organizácia Mary’s Meals, ktorá poskytuje jedlo v školách deťom najnúdznejších krajín sveta, pripravuje charitatívny beh. Štvrtý ročník podujatia Mary’s Meals Charity Run pozýva ľudí bežať alebo kráčať za štartovné 18,30 eur. Práve táto suma zabezpečí jedlo v škole pre 1 dieťa na celý školský rok. Takýmto spôsobom vie každý účastník behu zmeniť príbeh hladujúcemu dieťaťu.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Beh mení príbeh najchudobnejším deťom. Môže sa to zdať neuveriteľné, ale behom sa dá v dobrom naozaj ovplyvniť príbeh dieťaťa z najchudobnejších krajín sveta. Za štartovné 18,30 eur vie organizácia Mary’s Meals nasýtiť hladujúce dieťa na celý školský rok v mieste vzdelávania. Jedlo deťom v školách varí a podáva vyše 80-tisíc miestnych dobrovoľníkov z tamojších komunít z lokálne vypestovaných surovín. Práve jedlo a vzdelanie menia príbehy týchto detí, vďaka čomu dostávajú šancu na lepšiu budúcnosť.

Organizácia pre všetkých bežcov pripravila dve možnosti, ako sa zapojiť. Prvou je virtuálny beh, ktorý sa dá odbehnúť kdekoľvek na Slovensku či vo svete. Stačí sa zaregistrovať, zaplatiť štartovné a vybrať si trasu. Dĺžky jednotlivých trás sú inšpirované vzdialenosťami, ktoré dennodenne kráčajú konkrétne deti cestou do školy. „Je to symbolika. Chceme, aby sa bežci ešte viac stotožnili s tým, komu pomáhajú. Napríklad Biandr každé ráno kráča do školy 8 km, Famatta dokonca 16 km. To všetko kvôli jedlu a vzdelaniu, ktoré ich tam čaká. Musí byť naozaj silné vedieť, že odbehnutím takejto trasy sa bežec postará o jedlo pre ďalšieho školáka”, konštatuje jedna z organizátorov Alexandra Murínová. Virtuálny beh je možné odbehnúť kedykoľvek od 5. do 25. 9. 2022.

Druhá ponuka je pre bežcov, ktorí si radi urobia výlet do tatranskej prírody. Mary’s Meals 17. 9. chystá v Tatranskej Lomnici aj klasický beh. 8 kilometrov dlhá trasa, odbehnutá s tým najlepším úmyslom pomôcť hladujúcim deťom, priláka každý rok do Tatier viac ako stovku účastníkov.

„Zapojiť sa pozývame naozaj každého. Nie je to o športovom výkone, je to o dobrom skutku, ktorý každý z nás môže urobiť. Ak niekto nevládze bežať, pokojne môže kráčať. Kto sa na beh necíti, môže podporiť Mary’s Meals svojím príspevkom,” hovorí dobrovoľník Mary’s Meals Slovensko Tomáš Kapičák. Aby beh motivoval stále viac ľudí, organizácia pripravila aj možnosť bežať ako tím. „Pri virtuálnom behu je možné vytvoriť bežecký tím. Je to skvelá motivácia spojiť sa pre dobrú vec s priateľmi či rodinou. Bežci sa s obľubou pridávajú do tímov. Minulý rok sme tu mali tím, ktorý mal viac ako 100 členov,” dopĺňa Kapičák.

Charitatívny beh Mary’s Meals Charity Run je organizovaný na podporu projektu Mary’s Meals. Ten poskytuje jedlo v školách už viac ako 2,2 miliónu detí žijúcim v extrémnej chudobe v 20 krajinách sveta. 100 % zo štartovného putuje na verejnú zbierku určenú na financovanie školského stravovacieho programu Mary’s Meals. Všetky informácie vrátane registrácie nájdete TU alebo TU.