Mariatálsky Štvanec predstavil prvú medailu v histórii podujatia

MARIATALSKY STVANEC 2018

V obci Marianka neďaleko Bratislavy sa 29. septembra 2018 uskutoční už 8. ročník obľúbeného bežeckého podujatia Mariatálsky štvanec.

Obľubujú ho najmä tí, ktorým sa behá dobre v teréne. Organizátori pripravili v nádhernej prírode Malých Karpát trate s dĺžkou 5,5 km, 10 km a súťaž trojčlenných štafiet na 3 x 5,5 km, ktorá bude súčasne slovenským šampionátom pre neregistrovaných bežcov.

Tohtoročné novinky

Jednou z tohtoročných noviniek podujatia Mariatálsky Štvanec je ocenenie pre každého účastníka. Každý, kto sa postaví na štart, dostane prvýkrát v histórii medailu – netradične drevenú, ktorá sa bude istotne vynímať vo vitríne každého bežca. Okrem medaily pripravili organizátori pre každého bohatý štartový balík, v ktorom si nájdu energetický nápoj, ľadovú kávu, kokosovú vodu, fľašku nealkoholického piva či reflexnú pásku. 

Neoddeliteľnou súčasťou bežeckých pretekov sú aj súťaže pre deti, ktoré sa premiérovo uskutočnia pod názvom „BEH ZÁHORÁČIK“. Deti v rôznych vekových kategóriách absolvujú preteky na tratiach od 100 do 800 metrov. V cieli čaká drobizg sladká odmena a, samozrejme, krásna medaila.

Pre všetkých bežcov je pripravený aj pitný režim, občerstvenie v podobe ovocia a sladkostí. Navyše, po pretekoch si budú môcť pochutnať na tradičnom dobrom guláši. 

Veríme, že 29. septembra si nájde do Marianky cestu čo najviac bežcov i divákov a spolu zažijú príjemné bežecké popoludnie, počas ktorého sa bude každý účastník snažiť predbehnúť západ slnka. Ten je nad Mariankou naozaj nádherný.


Na Mariatálsky štvanec sa môžete zaregistrovať  TU.

Komentáre 1

  1. […] Minulý, 8. ročník priniesol veľké a veľmi pozitívne zmeny. Okrem toho, že prilákal do obce nachádzajúcej sa len krok za hranicami Bratislavy dvojnásobok a teda viac ako 500 bežcov, nový organizátor, agentúra 8P, pripravil pre všetkých krásne novinky. Každý bežec dostal bohatý štartový balík a v cieli netradične a po prvýkrát v histórii nášho behu aj zaujímavú medailu. Keďže sa beží v čarovnom prostredí Malých Karpát, medaily boli symbolicky z dreva. V cieli im ich počas celého dňa odovzdával slovenský olympijský reprezentant v triatlone a majster sveta a Európy v aquatlone Richard Varga. Po podujatí čakal na všetkých chutný guláš, ktorý bol súčasťou štartového balíka, vyhlasovanie víťazov a odovzdávanie cien. Nechýbal ani kultúrny program. Deťom deň spestril Šašo Luboš a potom sa spoločne s rodičmi mohli pozrieť na predstavenie historických rytierov pod taktovkou Mateja Bubniča. Tí nám ukázali, aké ostré to bolo v stredoveku. […]

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.