Malé obzretie sa za 30. ročníkom SPAR Budapest Marathon

I keď maratóncov štartujúcich na námestí 56 privítal dážď, po prezliekaní, rozcvičovaní a prebratí štartovných čísiel, dar boží ustal a o 9:30 za ideálneho počasia odštartovali na klasickej trati pretekári a pridali sa pretekári na trati 30 km a 12 195 m, ktorí sa prispôsobili maratónskemu tempu.

Cieľovú pásku pretrhol ako prvý Daniel  Soós, ktorý zároveň vyhral aj majstrovská Maďarska. Preteky žien vyhrala Timea Merényi, čím zdvojnásobila svoje víťazstvo z roku 2012.

Na preteku  Coca-Cola Wake Your Body na 30 km dominovali zahraniční pretekári. U mužov nórski a žien španielska pretekárka.

30. SPAR Budapešť Maratón prebehol za účasti rekordného počtu 27 860 pretekárov z  80 krajín na všetkých vzdialenostiach Najstarším účastníkom pretekov bol 80 ročný György Kiss, ktorý zlepšil svoj vlaňajší výkon o viac ako 1/4 hodiny.

Zo Slovenska štartovalo 182 bežcov. Najúspešnejší slovenský pretekár bol maratónec Ladislav Kiss s časom 03:03:28  a v pretekoch žien mohla vystúpiť na pomyslený stupeň víťazov Gabriela Slafkovska s časom 3:19:10.