Jubilejný 25. ročník Malého pieninského maratónu

obrázok: Jubilejný 25. ročník Malého pieninského maratónu.

História tohto bežeckého podujatia siaha až do minulého storočia , kedy sa v rokoch 1982 – 1991 uskutočnilo jeho desať ročníkov. Potom sa na dlhšie obdobie prestal beh organizovať.

V roku 2008  došlo vďaka Bežeckému klubu Stará Ľubovňa a najmä jeho lídrovi Lacovi Šimkovi k obnoveniu   tradície  tohto pekného behu v trochu inovovanej podobe. MPM si pomerne rýchlo našiel svoje miesto v bežeckom kalendári aj v srdciach mnohých účastníkov. Možno k tomu prispela aj  jeho od začiatku jasná filozófia, kde nie sú podstatné výsledky a rekordy, nie sú vekové kategórie ani finančné odmeny pre víťazov. Preto tu nestretnete maďarských Keňanov, slovenských Ukrajincov či„ obálkových bežcov „. Priestor dostávajú aj  začiatočníci resp. ľudia, ktorí  nebehávajú súťažne a tak sa u nás cítia komfortne. Láka ich veľmi pekná príroda a prostredie, dobrá organizácia, prístupné štartovné, zaujímavy termín a celková atmosféra podujatia. Vďaka týmto atribútom je o podujatie veľký záujem a účastnícky limit je rýchlo naplnený.  Spokojnosť účastníkov, od ktorých máme pozítívne ohlasy a referencie  nás napĺňa uspokojením a dodáva nám energiu do našej práce.

Týmto pozývame všetkých , aby si vyskúšali trať, ktorá vedie prielomom hraničnej rieky Dunajec   v krásnej pieninskej prírode.  Na každého účastníka čaká bohatý štartový balík , štartové číslo, kvalitnú medailu, občerstvenie na trati a v cieli , obed, tombola a funkčné tričko. A to všetko v  sprievode tradičnej goralskej folklórnej kapely.

Termín  MPM je  každý rok tradične  15.9.  v štátny sviatok a v tomto roku je veľmi výhodný pre záujemcov zo vzdialenejších kútov Slovenska, pretože je to v piatok  pred víkendom a ľudia si tak môžu naplánovať program na celý víkend v turisticky zaujímavej lokalite.

Štart , cieľ  a celá logistika sú situované v krásnych priestoroch  Kúpeľov Červený Kláštor.

Trať je dlhá 18 km a povrch trate je kombináciou pevnej lesnej cesty a asfaltu a vedie krásnou   scenériou prielomu  rieky Dunajec .

Prihlasovanie je možné výlučne online na stránkach www.pieniny-mpm.skwww.pretekaj.sk v termíne od 13.02.2023 do 01.09.2023. Počet účastníkov je limitovaný a prihlasovanie môže byť ukončené aj skôr, po naplnení počtu účastníkov!!!!

Tešíme sa na Vašu účasť.