Grand Prix Cabaj-Čápor = Pekné počasie, dobrá nálada a nádherná trať

Dňa 11.10.2014 sa uskutočnilo bežecké podujatie Grand Prix Cabaj-Čápor, ktoré úspešne nadväzuje na minuloročnú bežeckú pripomienku slávneho krosu v CabajČápore.

Pekné počasie, dobrá nálada a nádherná trať v lese prilákala viac ako 200 pretekárov z radov dospelých a detí. V kategórií detí štartovalo 103 mladých pretekárov z toho 51 chlapcov a 52 dievčat v behu na 600 a 1000m. Kategórie dospelých tvorilo 99 pretekárov.  Bežecký pretek Grand Prix Cabaj-Čápor 2014 otvorila kategória behu chlapcov na 600m v ktorom zvíťazil Jakub Majba zo základnej školy Nábrežie Mládeže v Nitre a to časom 2:34, pokračovala kategória dievčat v behu na 600m, v ktorom zvíťazila  Vágaiová Karen s časom 2:38 zo základnej školy J.Domastu z Čápora.V rýchlom slede a veľmi živej atmosfére, ktorú vytvárali prítomné deti a ich úprimná radosť z behu vyštartovala kategória starších chlapcov na 1000 m, v tomto preteku si nakoniec odniesol víťazstvo Koiš Matej z AC Stavbár Nitra veľmi pekným časom 3:25, nasledovala kategória starších dievčat v behu na 1000m, ktorá mala počtom najväčšie zastúpenie 31 mladých pretekárok, víťazkou tejto kategórie sa stala Arpášová Eva zo ZŠ Cabaj v čase 4:51.Po občerstvení detských pretekárov pokračoval Grand Prix ľudovým behom na 3 km v, ktorom absolútne zvíťazil Petrina Adrián časom 11:26 a medzi ženami  bola najlepšia Šimunková Jana s časom 14:37. O 14.30 sa postavili na štart preteku bežci a bežkyne, ktorý sa chceli popasovať s lesnou traťou idúcou popri krásnom rybníku v dĺžke 10,60 km, energia lesa a povzbudzovanie divákov nakoniec pomohli k absolútnemu  víťazstvu Matúšovi Kompasovi z TJ Slovan Duslo Šaľa s časom 42:13 a medzi ženami bola najlepšia Voľanská Daniela s časom 53:29. Po dobehnutí poslednej bežkyne sa prítomný bežci a diváci presunuli do penziónu Salaš Cabaj kde sa všetci občerstvili a ukončili Grand Prix Cabaj-Čápor 2014 slávnostným vyhlásením výsledkov. Krásna príroda, radosť z behu a pohoda sprevádzali tohoročný Grand Prix po celý čas, tešíme sa na všetkých na budúcom ročníku.