Európsky týždeň športu rozhýbal Slovákov

tyzden_sportu_TITLE

Napriek nepriaznivým výsledkom prieskumu Eurobarometer Slováci dokázali, že čo sa pohybu týka, nie sú až takí neaktívni. Uplynulý týždeň sa totiž viac ako 120-tisíc ľudí aktívne zapojilo do podujatí, ktoré sa na Slovensku organizovali v rámci Európskeho týždňa športu. Projekt napísal už svoje štvrté pokračovanie a teší sa rastúcemu záujmu Slovákov.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

„Štvrtý ročník Európskeho týždňa športu na Slovensku hodnotíme veľmi pozitívne. Sme radi, že tak ako týždeň športu, aj logo #BeActive sa čoraz viac dostáva do povedomia verejnosti a organizátorov športových podujatí, ktorí ich následne registrujú TU. Na výber mali nadšenci športu množstvo podujatí rôzneho druhu po celom Slovensku. Verím, že športovci i ľudia so záujmom o pohyb si prišli na svoje a možno objavili i nové druhy pohybových aktivít, ktorým sa budú naďalej venovať“, povedala Jana Škripková, projektová manažérka Národného športového centra, ktoré je koordinátorom projektu pre Slovensko.

Týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity na starom kontinente. Pod hlavičkou #BeActive, teda byť aktívny, sa ho pravidelne zúčastňujú milióny obyvateľov Európy. Na Slovensku tento rok organizátori pod hlavičkou #BeActive zaregistrovali presne o vyše 60 športových podujatí viac, ako tomu bolo v roku 2017. Rastúci záujem ľudí o pohyb a šport teší i ambasádorku Európskeho týždňa športu, reprezentantku Slovenska vo vodnom slalome, Janu Dukátovú. „Verím, že Európsky týždeň športu aj tento rok presvedčil mnohých ľudí, že šport prináša relax i odreagovanie a že pravidelná aktivita pomáha nielen našej fyzickej kondícii, ale poskytuje aj oddych našej mysli.“

Hýbali sa mladší i starší

Medzi podujatia s najväčšou účasťou, ktoré podporili myšlienku Európskeho týždňa športu, patrí napríklad Športujúce mesto 2018 v Bratislave, Spartan Race vo Valčianskej doline či European Fitness Day, ktorý sa konal vo viacerých mestách Slovenska. „Tešíme sa i veľkému záujmu zo strany základných či stredných škôl po celom Slovensku, ktoré sa v rámci výučbového procesu snažia motivovať k športu  naše deti. Pre ne je pohyb obzvlášť dôležitý,“ dodala Jana Škripková.

Vyvrcholením Európskeho týždňa športu bolo podujatie #BeActive Night, ktoré sa súbežne konalo v 38 krajinách Európy. Na mladších i starších návštevníkov areálu FitCamp v bratislavskom Ružinove čakalo v sobotu večer množstvo pohybových aktivít, ako napríklad Yoga, Cross Fit, Kids Camp, Nordic walking či Hockey Challenge s Mirom Lažom a Ľubom Višňovským. Spolu s tanečníkom a choreografom Lacim Strikom sa navyše Slovákom podarilo vytvoriť ustanovujúci rekord v tancovaní Floss dance.

Hlavnou myšlienkou je motivovať ľudí k pohybu

Organizátori podujatí na Slovensku mali možnosť registrovať svoje podujatia a stať sa oficiálnou súčasťou celoeurópskej kampane. Jej hlavnou myšlienkou je motivovať ľudí k pohybu a aktivite.  Samotný Európsky týždeň športu sa uskutočnil v dňoch od 23. do 30. septembra 2018. V rámci kampane sú ale evidované všetky pohybové aktivity organizované v termíne do 15. októbra 2018