Donovaly zažili prekrásny bežecký víkend

Bežeckému podujatiu Fa Donovaly Night Run v posledný júlový víkend prialo krásne počasie. Nové trate, magická príroda, vypredaný večerný beh a skvelé výkony – taký bol 4. ročník tohto podujatia, ktoré začalo písať svoju históriu v roku 2013.

Všetko sa začalo už v piatok, keď sa na trať detského zážitkového behu „Nočníček“ postavilo viac ako 150 detí. „Veľmi sa z tohto čísla tešíme, lebo bežalo oveľa viac detí  ako minulý rok. Rodičia, z ktorých mnohí bežali o deň neskôr, svoje ratolesti perfektne povzbudzovali a aj vďaka nim mal detský beh fantastickú atmosféru,“ nadchýnal sa riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.

Sobota hneď od rána patrila opäť deťom, keď organizátori v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko, Park Snow Donovaly a obcou Donovaly pripravili pre najmenších športovcov vo Fun aréne „Detskú atletiku“ a generálny partner podujatia – spoločnosť Henkel – zabavila rodiny súťažami o produkty značky Fa.

Rovnako ako vo Vysokých Tatrách aj na Donovaloch mali bežci premiérovo možnosť vybrať si z dvoch tratí. Oproti minuloročnej „šestke“ tento rok zdolávali nočnú „päťku“ a „desiatku“. Prialo aj počasie, počas dňa bolo príjemne teplúčko, večer sa mierne ochladilo, takže bežci takmer ideálne podmienky.

„Donovaly nie sú rovina, a preto aj obe trate boli naozaj ´výživné´ a preverili pripravenosť všetkých účastníkov. Päťkilometrová trať mala prevýšenie 122 a desaťkilometrová až 208 m. Všetci, ktorí to zvládli, sa však určite okrem pocitu z dobrého výkonu mohli potešiť aj z nádherných výhľadov na panorámu okolitých vrchov a jednotlivých častí Donovál. Na záver nechýbala tradičná Fa-ntastická penová párty, kde sa vybláznili nielen deti, ale aj mnohí dospelí. Veríme, že sa bežcom páčilo, a že na budúci rok spoločne oslávime krásny 5. ročník v rovnako skvelej nálade,“ vyslovil svoje želanie Peter Pukalovič

 

Rekordný počet účastníkov znamenal, že organizátori vyhlásili preteky tesne pred skončením výdaja štartových balíkov za vypredané. Medzi celkovo 650 dospelými sa zrodili na náročnej, ale o to krajšej trati, zaujímavé výkony. Na 5 km bol najrýchlejší Alexander Jablokov z Behame.sk, ktorý časom 17:43 min triumfoval pred Petrom Ďuricom (18:29) z Run For Fun a René Valentom (18:41) z Behame.sk. Zo žien zabehla najrýchlejšie kratšiu trať Monika Hurbanová (22:34) pred Jankou Mišíkovou (23:35) z tímu ESF a Miroslavou Ješíkovou (23:40) z AK Veterán Bratislava.

 

Kráľom 10-kilometrového behu vedúceho cez viaceré donovalské osady a zaujímavé lokality horského strediska sa stal Gabriel Švajda z Ready2Run CEP Dvory nad Žitavou, ktorý časom 36:15 výraznejšie predbehol svojich súperov. Na druhom mieste finišoval Tomáš Gazdarica (37:21, Malinô Brdo) a tretí Tibor Kakaš (38:19, Maxim). Medzi ženami bol súboj o prvenstvo vyrovnanejší, Martina Szocsová z bratislavského Ladies Thaibox zvíťazila za 44:04 min o 17 sekúnd pred Petrou Prekopovou (44:21) zo SHEruns, tretia bola Danica Redechová (45:23). Kompletné výsledky nájdete na stránke podujatia bratislavamarathon.com.

Podujatie si vychutnalo priamo na trati aj viacero známych mien ako napríklad Janko Mečiar z TV JOJ, Richard Evanson, generálny riaditeľ Renault Slovensko, marketingový manažér Park Snow Donovaly Miroslav Dobrota a taktiež zástupca generálneho partnera, brand manažér spoločnosti Henkel Jana Tužinská, ktorá pri odovzdávaní cien nezabudla s úsmevom na perách vtipne podotknúť, aké je to nespravodlivé, keď sa snažíte z celých síl, a niekto vás v poslednom kopci pred cieľom predbehne...

 

Agentúra Be Cool Sport pozýva všetkých záujemcov na ďalšie bežecké a veľmi obľúbené podujatia. Už 27. augusta to bude premiérovo Triatlon na Domaši, generálnym partnerom podujatia je spoločnosť Tipos, 9. septembra nočný beh hlavným mestom Slovenska, 9. ročník populárneho Telekom Night Run-u a o dva týždne na to prichádza čas pre všetky ženy, keďže dm ženský beh si zapíše už svoje 6. pokračovanie. Je sa na čo tešiť.

Zdroj: Be Cool, s. r. o.