ČSOB Night Run Štrbské Pleso 2020 sa pobeží v novom termíne

Tatry NR 2019

V závere mája, konkrétne 30.5.2020, sa vzhľadom na pretrvávajúce obmedzenia a zákaz konania športových podujatí nemohol uskutočniť obľúbený nočný beh na Štrbskom Plese.

Organizátori však s radosťou oznamujú, že 8. ročník nočného behu vo Vysokých Tatrách sa bude konať ešte toto leto a to konkrétne 1. augusta. Zároveň tatranské preteky budú debutovať s novým názvom – ČSOB Night Run Štrbské Pleso.

„V Bratislava Marathon Teame sme robili všetko preto, aby sa 8. ročník ČSOB Night Run Štrbské Pleso mohol uskutočniť a to ešte tento rok. Veľmi sa tešíme, že sa nám podarilo nájsť nový vyhovujúci voľný termín a že si spolu s bežcami môžeme naplno užiť prvý augustový deň vo Vysokých Tatrách, na našom krásnom podujatí,“ približuje situáciu marketingový riaditeľ Bratislava Marathon Team Peter Pukalovič.

Tak, ako každý rok aj tento sa pobeží päť a desať kilometrová vzdialenosť tatranskou prírodou. Tešiť sa môžu aj deti, ktoré pobežia 300/600/1200 m. Pre mnohých bežcov je práve tatranská trať tou obľúbenou a radi sa sem aj kvôli nej rok, čo rok vracajú. Pretekári po štarte bežia asfaltovou cestou smerom ku skokanským mostíkom a prebiehajú cez Námestie MS 1970 až ku Štrbskému Plesu, ktoré obiehajú takmer po celom obvode. Po asfaltovej ceste obiehajú Nové štrbské pleso a otáčajú sa na klesajúcej ceste smerom k Popradskému Plesu.  Bežci na 5 km pribiehajú do cieľa po obehnutí Nového štrbského plesa. Bežci na 10 km sa vracajú na Štrbské Pleso a opätovne ho obiehajú po obvode a pribiehajú do cieľa.

„Pretekári sa môžu tešiť na krásnu tatranskú prírodu, zdravý horský vzduch, perfektnú trať, ktorú zvládne naozaj každý a nielen to. Každý bežec získa aj krásnu medailu, ktorá je v tvare kvetov plesnivca. Zákonom chránený kvet domáci nazývajú aj „hvezdoň“. Preto veríme, že každý jeden bežec svojím výkonom pod tatranským nebom „zahviezdi“, s úsmevom dodáva Peter Pukalovič.

Minulý rok sa podujatia zúčastnilo 555 bežcov a 150 detí. Najlepšou bežkyňou na päťkilometrovej trati sa stala Petra Pukalovičová 0:22:40. Medzi mužmi najrýchlejšie 5 km trať zvládol Marián Zimmermann 0:18:19. S desaťkilometrovou traťou sa  medzi ženami najlepšie  popasovala Jarmila Fajtová 0:47:45 a medzi mužmi Oleksandr Karpenko 0:36:42.


Registrácia na ČSOB Night Run Štrbské Pleso 2020

Komentáre 1

  1. Bude beh aj tento rok?
    AKO SA O NOM DOZVIEM?
    Dakujem