Čo je to Zombie Run

Zombie Run je športová zábava, spájajúca v sebe viacero zdanlivo nesúrodých prvkov.

 1. Prekážkový beh : Na 5 km dlhej trati prekonávajú bežci celkovo 16 fyzicky náročných prekážok. Tieto prekážky vyžadujú fyzickú zdatnosť a odvahu jednotlivca, alebo tímovú spoluprácu. Medzi prekážkami nechýbajú typické nástrahy podujatí série Obstacle Course Racing, ako : šplh na sieť, klietka, tmavá diera, pneumatiky, strecha, bahenné pole, rúčkovanie, či vodná šmýkačka.
 1. Teamová spolupráca : na tomto podujatí platia dve základné pravidlá: Prvé pravidlo : ZOMBIE ? RUN ! Druhé pravidlo : STAY TOGETHER = STAY ALIVE.  Obtiažna prekážková trať síce umožňuje fyzicky trénovaným jedincom náskok v jej zdolávaní, ale osamotený bežec si len veľmi ťažko môže sám pomôcť voči nástrahám v podobe dynamických prekážok (zombies). Prekonanie dynamických prekážok je možné len v skupine, keďže vtedy je menšia pravdepodobnosť, že “zombies” stihnú odňať všetky herné životy bežcov. (Skupiny sú tvorené náhodne z 20 až 30 pretekárov, pripravených na štarte, ktoré k sebe prideľuje štartér. Skupiny vybiehajú v ca 20 minútových intervaloch). Členovia skupiny sa v priebehu preteku naučia teamovej spolupráci a dopĺňajú sa navzájom svojimi schopnosťami.
 1. Hra : aj na tak fyzicky náročnom podujatí, akým je prekážkový beh, môže ísť len o hru. Nemerajú sa žiadne dosiahnuté časy, dokonca nie je možnosť postupu do ďalšieho kola. Napriek všetkej tej námahe, potu, odreninám a únave, sa jedná len o hru. Je to “len” jedna z mnohých variácii hry na naháňačku.
 1. Fantasy Pop Kultúra : neexistuje žiaden iný prekážkový beh, kde by sa mohli stretnúť fyzicky zdatní súťažiaci spolu s  fanúšikmi comicsov, fantasy a cosplay. Neexistuje spoločné športové podujatie, kde by sa aktívne zúčastňovali tak odlišné skupiny ľudí. Toto podujatie ponúka rovnocennú možnosť realizovať a maximalizovať svoje zážitky priaznivcom komiksovej pop kultúry, ako aj nadšencom všetkých foriem outdoor fitness. Na žiadnom inom športovisku sa nestretnú tak protikladné kultúry

O čo ide v Zombie Run :

V Zombie Run rozlišujeme dve skupiny učastníkov : bežci a zombíci.

            BEŽCI : Bežci sa snažia zdolať čo najlepšie prekážkovú trať a dobehnúť do cieľa bez strát na “herných životoch”, čo predstavujú tri odnímateľné vlajky pripevnené na opaskoch pretekárov.Pretekár, čo dobehne do cieľa s aspoň jedným životom získa medailu “Survivor”, kým pretekár bez životov získava medailu “Infected”

            ZOMBÍCI : Zombíci sa snažia v rámci svojich úloh a stanovísk odňať čo najviac “herných životov”. Existujú tri druhy Zombíkov, z ktorých má každý svoju úlohu. Niektorí sú statickí a  čakajú na prebiehajúcich bežcov, iní sú dynamickí a môžu bežcov naháňať počas celej trate (s výnimkou občerstvovacích staníc) Zombíci sa maskujú buď sami DYI (cosplay), alebo za pomoci maskérov na mieste konania podujatia.

Komentáre 4

 1. Už zase? Nepochodili ste v Senci? Málili sa vám komentáre v poslednom článku? Odpoveď na otázku je predsa veľmi jednoduchá – ZÁROBOK ZA KAŽDÚ CENU!! Hrajte sa s nami trochu inak, Zombíci, táto hra sa nám nepáči!!!

 2. Bežte už do hája aj s Vašim Zombie runom, šašov dnes možno robiť zo seba aj kdekoľvek inde. A na rozdiel od vás, úplne zadarmo. Osobne si myslím, že takýto druh pochybnej zábavy na túto stránku vôbec nepatrí, kazí jej imidž! Takže, držte sa iba tej svojej!

 3. Ci taketo podujatie patri, alebo nepatri na Bezecku stranku nakoniec rozhodnu bezci svojou ucastou ci neucastou na akciach tohto razenia. Ak sa tento druh „behu“ na Slovensku neuchyti a neudomacni, tak urcite do toho nikto nebude vrazat peniaze, pretoze pocitam, ze zakupenie licencie, bilboardova reklama (co som si vsimol) a co ja viem este co nieco stoja a ak nebude sanca na navratnost vynalozenych prostriedkov tak do buducna si to asi organizator rozmysli.
  Pred casom, mozno tak dva roky spat, sme tu uz taketo podujatie mali. Ale asi ani vtedy to nedopadlo najlepsie, kedze neviem o tom, ze by sa ten „beh“ opatovne konal.
  Ja mam na akcie typu „zombie“ tiez svoj nazor a to myslim vo vseobecnosti a nie len na run, ale ako admin Bezeckej stranky musim casto odsuvat svoje pocity bokom a davat sem veci, ktore mi „nesedia“, ale maju co to spolocne s behom. A ci sa to niekomu paci, alebo nie, tak tato akcia ma docinenie s behom a preto to tu je.

 4. Kde a kedy sa odohráva zombie run platí sa za účasť ?