Charitatívny beh pre Janka bude v piatok na trnavskej Slávii

Charitatívny beh pre Janka

Mestský atletický štadión Antona Hajmássyho v Trnave privíta v piatok 2. augusta početnú telovýchovnú komunitu na štarte Charitatívneho behu pre Janka.

Charitatívny beh pre JankaMasové podujatie s výrazným ľudským rozmerom sa začne na umelom ovále o osemnástej hodine dvanásťminútovým džogingom. Po jeho skončení pobežia ďalší záujemcovia polhodinovku. Atléti Slávie a ich kamaráti zo štábu pozývajú do areálu širokú verejnosť.  

Organizátori pod vedením Vladimíra Gubrického, Eduarda Čordáša, Daniely Branišovej a Ondreja Puškára venujú dobrovoľný štartový vklad v celej výške na náročnú liečbu ich priateľa Janka Szabu z Trnavy, ktorého vlani na Štedrý deň postihla vážna zdravotná príhoda. Takmer polstoročie bol významnou športovou a spoločenskou osobnosťou na mestskej, regionálnej i celoslovenskej úrovni.

Technickí realizátori piatkového bežeckého podvečera radi privítajú finančné príspevky aj od ďalších jednotlivcov, klubov a inštitúcií. Darované sumy možno zaslať na účet Atletického klubu AŠK Slávia Trnava: VUB, a.s., pobočka Trnava, č. účtu SK66 0200 0000 0000 9303 6212. Do správy pre prijímateľa prosíme uviesť: Janko Szabo.

Text: Jaroslav Lieskovský
Foto: Marta Országhová

Texty k snímkam:
Titulka: Učiteľ Janko Szabo (stojí druhý zľava) pri otvorení ním založenej Ružindolskej olympijskej míle. Ambasádorom detského bežeckého dňa bol futbalový vicemajster sveta z Čile 1962 Jozef Štibrányi (štvrtý zľava).
Text: Trnavské hodinovky a polhodinovky na atletickom štadióne Slávie majú dlhoročnú tradíciu. Do ich organizačných štábov patril aj Janko Szabo. Najbližšie, v piatok 2. augusta, sa bežecká komunita stretne na podujatí so vzácnym charitatívnym rozmerom.Atletický klub AŠK Slávia Trnava

 Propozície

Charitatívny beh pre Janka

30 minút pre dobrú vec

 

* Termín: 2. august 2019 (piatok)

* Usporiadateľ: Atletický klub AŠK Slávia Trnava

* Miesto: Športový areál AŠK Slávia Trnava, vnútorný atletický ovál, 400 m (umelý povrch conipur)

* Registrácia: on-line na www.asktt.sk otvorená do 1.8.2019, do 24:00 h. Možná bude aj na mieste v deň pretekov od 16:00 do 17:30 h. Pre zrýchlenie prezentácie pred štartom odporúčame on-line registráciu.

* Prezentácia: v deň pretekov od 16:00 do 17:30 h; zadná tribúna v atletickom areáli. Všetci pretekári si musia vyzdvihnúť čip.

* Kategórie: muži, ženy

* Štart: 18:00 h 12-minútovka, 18:30 h 30-minútovka

Pri väčšom záujme o 30-minútovku rozdelíme účastníkov do dvoch behov. V tom prípade odštartuje druhý beh o 19:15 h.

* Hlavný rozhodca: Ondrej Puškár

* Ceny: Symbolicky budú vyhodnotení dvaja pretekári, najrýchlejší muž a najrýchlejšia žena.

* Štartový vklad: dobrovoľný pri prezentácii. Všetok výťažok pôjde na zabezpečenie náročnej zdravotnej rehabilitácie pre Janka Szaba, zakladateľa viacerých bežeckých pretekov v Trnave a okolí, dlhoročného športového nadšenca, aktivistu a organizátora.

Ak sa nemôžete behu zúčastniť ale aj napriek tomu by ste chceli prispieť na dobrú vec je možné tak urobiť zaslaním finančného príspevku na účet AK AŠK Slávia Trnava:
VUB, a.s. , pobočka Trnava, č. účtu SK66 0200 0000 0000 9303 6212 .
POZOR !!! Do správy pre prijímateľa uviesť : Janko Szabo.

* Šatne: v sídle Atletického klubu AŠK Slávia Trnava. Organizátor nezodpovedá za prípadné straty.

* Informácie: Ondrej Puškár, elektronický kontakt: mailto:oxpuskar@gmail.com

* Poznámka: Všetci pretekári sú povinní si zabezpečiť individuálne zdravotné poistenie. Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku alebo na zdraví, súvisiace s cestou, pobytom a s účasťou pretekárov na podujatí.

Tešíme sa na Vašu účasť!