Charitatívni bežci prekonali trasu z Bratislavy na Havaj

dakujeme_900x600

Mesačná charitatívna akcia #VYBEHAJ S NAMI POMOC v nedeľu úspešne uzavrela aj svoj posledný štvrtý týždeň. Počas mája sa do charitatívnych behov pre vojakov, hasičov a policajtov zapojilo spolu 1 665 bežcov.

Dokopy ubehli súťažiaci vzdialenosť 13 570 kilometrov, čo je vzdialenosť ako z Bratislavy na Havajské ostrovy. Podujatie naplnilo aj svoj charitatívny rozmer. Bežci pomocou štartového, ktoré si sami dobrovoľne zvyšovali v priemere o viac ako 2 € vyzbierali viac ako 8 400 €.

„Treba oceniť, ako sa ľudia aj v týchto ťažkých časoch dokázali nadchnúť pre dobrú vec a že sa sami rozhodli prispieť na pomoc ľudom, ktorí sú v prvej línii boja proti koronakríze,“ povedal Martin Kováč, predseda predstavenstva spoločnosti PORFIX – pórobetón, a.s. a predseda správnej rady Nadácie PORFIX, ktorá akciu organizuje. Peniaze, ktoré sa pomocou týchto charitatívnych behov vyzbierali, sa použijú na zabezpečenie obedov zadarmo pre silové zložky, ktoré na hraniciach a karanténnych centrách a odberných miestach bojujú proti koronakríze.

„Okrem rekreačných bežcov sme zaznamenali aj niekoľko veľmi dobrých športových výkonov. Verím, že aj profesionálni bežci mali počas zastavenej súťažnej sezóny spôsob, ako sa motivovať a trochu si aspoň takto na diaľku zasúťažiť,“ hovorí Peter Pukalovič, riaditeľ spoločnosti BE COOL, ktorá behy pomáha organizovať. Až 80 percent spomedzi všetkých prihlásených bežcov nahralo svoj čas a trasu do súťažného systému a ich časy sa vyhodnocovali.

Posledný týždeň pre zdravotníkov

Posledný týždeň venovaný pomoci pre zdravotníkov pritiahol na bežecké trasy takmer 500 súťažiacich. Najrýchlejší čas medzi mužmi dosiahol Marek Lenčéš z Go Create Performance Team, ktorý sa zmestil tesne pod 15 minút 30 sekúnd. Najrýchlejšou ženou bola Zuzana Durcová, z Bratislava marathon sport club, ktorá vyhrala aj druhý súťažný týždeň.

O projekte

Séria štyroch charitatívnych športových behov #VYBEHAJ S NAMI POMOC bola rozdelená na celý máj. Každý z behov bol symbolicky venovaný jednej časti silových zložiek a behy boli rozdielne aj svojou dĺžkou. Výťažok zo symbolického štartovného je venovaný na zabezpečenie obedov zadarmo pre vojakov, policajtov a hasičov, ktorí pomáhajú zabezpečovať hranice, karanténne centrá a odberné miesta. Registrácia na behy prebiehala elektronicky a jednotliví súťažiaci svoje behy monitorovali športovými hodinkami alebo mobilným telefónom a potom svoj čas a trasu nahrali do systému zbierajúceho výsledky. Štartovné pre každý beh si účastníci mohli zvoliť od troch do desiatich eur podľa toho, koľko chceli prispieť na tento charitatívny projekt.