Charitatívne behy sú v cieľovej rovinke

Charitativne behy 2020

Po troch úspešných kolách a troch týždňoch charitatívnych behov pod názvom #VYBEHAJ S NAMI POMOC pre vojakov, hasičov a policajtov sa blíži veľké finále.

Od pondelka 25. mája je možné zapojiť sa do posledného a najkratšieho charitatívneho behu. Ľudom, ktorí sa touto formou rozhodnú pomôcť, bude stačiť zabehnúť päť kilometrov, aby sa dostali do oficiálnej výsledkovej listiny. Všetky potrebné informácie o charitatívnych behoch možno nájsť TU

„Každý, kto sa rozhodne do tohto podujatia zapojiť, je svojim spôsobom víťaz. Ale verím, že najkratšia trať bude motivovať aj ľudí, ktorí zvyčajne nebehajú, aby sa zapojili a podporili takto dobrú vec,“ povedal Martin Kováč, predseda predstavenstva spoločnosti PORFIX – pórobetón, a.s. a predseda správnej rady Nadácie PORFIX, ktorá akciu organizuje.

„Do charitatívnych behov sa doteraz zapojilo už viac ako 1 300 bežcov. Najväčší záujem verejnosti však očakávame práve v poslednom týždni celého podujatia. Krátku, iba päť kilometrov dlhú trať, dokážu bez problémov odbehnúť aj ľudia, ktorí sa behu bežne nevenujú a veríme, že týmto spôsobom podporia túto akciu,“ hovorí Peter Pukalovič, riaditeľ spoločnosti BE COOL, ktorá behy pomáha organizovať.

Posledný súťažný týždeň označený ako Päťka pre našich zdravotníkov je venovaný pomoci pre lekárov a zdravotníkov. Už v pondelok 25. mája bolo do tohto týždňového behu zaregistrovaných viac ako 200 ľudí. Súťažiaci majú na registráciu a aj svoj bežecký výkon čas do konca víkendu. Organizátori evidujú stúpajúci záujem o toto podujatie. „Aj týmto spôsobom sa chceme poďakovať všetkým, ktorí sa do akcie zapoja aspoň v poslednom týždni. Vyzbierané peniaze použijeme na zabezpečenie obedov pre ľudí, ktorí nám všetkým pomáhajú zvládnuť túto krízu,“ dodal M. Kováč.

O projekte

Séria štyroch charitatívnych športových behov #VYBEHAJ S NAMI POMOC je rozdelená na celý máj. Každý z behov je symbolicky venovaný jednej časti silových zložiek a behy sú rozdielne aj svojou dĺžkou. Výťažok zo symbolického štartovného bude venovaný na zabezpečenie obedov zadarmo pre vojakov, policajtov a hasičov, ktorí pomáhajú zabezpečovať hranice, karanténne centrá a odberné miesta. Registrácia na behy prebieha elektronicky a jednotliví súťažiaci svoje behy monitorujú športovými hodinkami alebo mobilným telefónom a potom svoj čas a trasu nahrajú do systému zbierajúceho výsledky. Štartovné pre každý beh si účastníci môžu zvoliť od troch do desiatich eur podľa toho, koľko chcú prispieť na tento charitatívny projekt.