České Budějovice plné závodníků

A jsme za polovinou. Čtvrtou zastávkou naší série innogy Winter Run 2017, byly České Budějovice, jež nás uvítaly teplým slunečným počasím. Na stupně vítězů se postavili i někteří běžci z loňského roku a na své časy mohli být opravdu hrdí. Nechyběla ani skvělá atmosféra a nádherné medaile v cíli.

winterrunolomoucV Českých Budějovicích proběhl závod první únorovou sobotu. Záštitu mu udělil Ing. Jiří Svoboda, primátor města. Již od rána nás vítalo slunce a teploty stoupaly nad nulu. Většina účastníků dorazila na místo registrace okolo desáté hodiny dopoledne, aby si vyzvedla svá startovní čísla s balíčkem a měli ještě dostatek času na pořádné rozcvičení. V areálu panovala skvělá atmosféra. Stromky a lavičky v okolí Sokola sloužily tentokrát jako protahovací náčiní. Kolemjdoucí se pozastavovali, zjišťovali, co se děje, a nakonec mnoho z nich zůstalo a závodníkům podél trasy fandilo.

Jak už tomu bývá, přesně ve 12:00 odstartoval závod innogy Winter Run České Budějovice, a to na obě trasy zároveň. První překážkou byl houpací most, který běžce čekal znovu při návratu do cíle. Další úsek trasy vedl parkem Stromovka a posledních pár kilometrů se běželo okolo Vltavy. Ten, kdo zvolil trasu na 8 km a stal se tak součástí Českého poháru v zimním běhu, musel vyběhnout ještě na druhý okruh. Po celou dobu závodu běžce podporovali diváci, kterých letos bylo opravdu hodně.

Na čtyř kilometrové trase byl lehký boj před cílem, především mezi muži. Dobíhali jen několik vteřin po sobě a dali do toho vše, jelikož trasu zvládli pod 17 minut. Jako první doběhl Lukáš Perina, který zrychlil oproti loňsku o celé dvě minuty a polepšil si tak o 5 pozic. Za ženy to byla Štěpánka Šlechtová s časem 17:12. Bronzová Ladislava Kocourková si také závod po roce zopakovala. Čas zlepšila o čtvrt minuty a získala tak třetí pozici. Asi o deset minut winterrunprahapozději začali dobíhat závodníci osmi kilometrové trasy. První z nich, Tomáš Jaša, si s ní poradil v čase 27:29. Simona Šimůnková, vítězka mezi ženami, doběhla za 33 minut a získala obrovský náskok před soupeřkami, jelikož stříbrná Lucie Horelicová doběhla až 4 minuty po ní, s Petrou Kincovou v těsném závěsu. I Petra znala trasu z předchozího roku. Čas měla lepší a udržela si tak bronzovou pozici.

V letošním roce byl poměr účastníků na krátkou i dlouhou trasu zhruba stejný a na start se postavilo okolo 400 běžců. Cílem všichni probíhali s úsměvem. Po rozhovoru s některými běžci jsme zjistili, že výkon předčil jejich očekávání a těší se na příští ročník. Ve chvíli, kdy proběhl poslední závodník, jsme zahájili vyhlašování vítězů. Každý z nich obdržel tašku s cenami našich partnerů, krásnou medaili s vločkou a obrovský potlesk od ostatních soupeřů. Věříme, že jste si závody užili, ať už z pohledu běžce či diváka a třeba v některém z posledních dvou měst – na viděnou!