Celé rodiny budú v Štrbe oslavovať Deň detí a športu s úspešnými športovcami

rodina_TITULKA

V nedeľu 2. júna 2019 sa v Športovom štadióne ŠK Štrba uskutoční už 34. ročník bežeckej štafety 100×1000 metrov, ktorý je už tradične súčasťou Dňa detí a šport . Podujatie je zaradené dokalendára bežeckých podujatí Tatry v pohybe a celosvetovej kampane MOVE Week.

Bezplatná účasť

Podujatia sa pravidelne zúčastňujú olympionici a známe športové osobnosti , ktorí o 8:30 vybehnú ako prví na približne 1000 metrov dlhú trať okolo futbalového ihriska . Po nich prevezmú štafetový kolík bežci, ktorí sa počas dopoludnia bezplatne prihlásia pri štarte. Odmenou za odbehnutie štafety je účastnícky list s fotografiami zúčastnených športovcov a drobný reklamný predmet s logom podujatia. Odmenené budú aj všetky zúčastnené rodiny. Účasť je bezplatná a pretekári sa registrujú pred odbehnutím štafety. Minulý rok štafetu odbehlo 335 športovcov a 62 rodín.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

Účasť známych športovcov

Tento rok účasť prisľúbili hokejista HK Poprad Arne Kroták , jeden z najúspešnejších extraligových hokejistov, už v roku 2011 odohral viac 1000 zápasov a pokoril 500 gólovú hranicu. Reprezentoval Československo i Slovensko. Ďalej extraligoví basketbalisti BK ISKRA SVIT mladý Marek Ivan reprezentant SR do 18 rokov a skúsený Stanislav Baldovský reprezentoval SR v kategórii dospelých. Reprezentanti SR v nohejbale Igor a Marek Hulín , viacnásobní držitelia medailí z MS a ME, víťazi Svetového pohára, niekoľko násobní majstri SR a Slovenského pohára. Igor a Marek zahrajú aj exhibičný set na tenisovom kurte. Účastníkom sa prihovorí a odbehne prvý úsek štafety bronzový medailista z OH vo Vancouveri v biatlone rodák zo Štrby a jej očan Pavol Hurajt. Podujatie sa uskutoční aj s účasťou domácich olympionikov z Olympijského klubu Vysoké Tatry. Predpoludním sa uskutoční aj autogramiáda a počas celého podujatia budete môcť počúvať diskusie a zážitky z najvýznamnejších slovenských a svetových súťaží.

Rôzne atrakcie aj futbalový turnaj

Žiaci budú súťažiť aj vo futbalovom turnaji s okolitými základnými školami a detskými domovmi. Program spestria súťaže pre deti a k dispozícii budú aj rôzne atrakcie. Inštruktorky ŠK Štrba a Slovenskej asociácie Nordic Walking oboznámia účastníkov s technikou severskej chôdze “Nordic Walking”. Flexi&Fit štúdio zdravého pohybu poinformuje záujemcov o cvikoch pilates a členky klubu JUMPING SVIT si pripravia cvičenia na trampolínkach pre deti aj dospelých. Hasiči zo Štrby predstavia ich techniku.

Štafetu každoročne organizuje Obec Štrba, rozhodcovia ŠK Štrba, Základná škola v Štrbe a Olympijský klub Vysoké Tatry. Od roku 2010 sú pravidelnými účastníkmi štafety aj deti z detských domovov z Liptova.

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Image_Widget“][/siteorigin_widget]

MOVE Week

V dňoch 27. mája – 02. júna 2019 sa uskutoční európska kampaň MOVE Week zameranej na rozvoj fyzických aktivít. Jej vyhlasovateľom je Medzinárodná asociácia športu a kultúry /ISCA/, ktorá sa usiluje prostredníctvom celoročného programu NowWeMove zapojiť do roku 2020 do športu a fyzických aktivít viac ako 100 miliónov Európanov. Medzi ambasádormi projektu je aj riaditeľka ZŠ Štrba a olympionička zo Štrby Ľubomíra Iľanovská.

Snahou všetkých organizátorov je budovať u detí, ale aj dospelých vzťah k športu, pravidelnému pohybu a šíreniu myšlienok olympizmu. Dobrovoľní organizátori zo Štrby dlhoročne podporujú rozvoj športu v regióne a okrem tohto podujatia organizujú najmä preteky v behu na lyžiach a spolupracujú na prípravách 42. ročníka Malého štrbského maratónu, ktorý sa uskutoční 14. júla 2019.