Čas nočných bežcov sa blíži – Rajec Hight Tatras NR

Zúčastnili ste sa už na niektorom z troch predchádzajúcich ročníkov nočného behu na Štrbskom Plese s názvom RAJEC HIGH TATRAS NIGHT RUN? Ak áno, určite máte nezabudnuteľné zážitky. Ak nie, máte jedinečnú možnosť bežať tento fantastický nočný beh už v tomto roku.

V prvý júnový víkend, 4. júna, organizuje spoločnosť Be Cool v spolupráci s Regiónom Vysoké Tatry, Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, TV JOJ a pod záštitou starostu obce Štrba Michala Sýkoru už 4. ročník tohto jedinečného podujatia plného úžasnej rodinnej atmosféry v krásnom prostredí Vysokých Tatier. Štart nočného behu je v sobotu 4. júna o 20.00 h. Zatiaľ sa prihlásilo už vyše 450 bežcov.

Zaregistrovať sa na Rajec High Tatras Night Run dá na bit.ly/registruj_sa_na_night_run_tu a prezentácia s vyzdvihnutím si štartových čísiel bude priamo na Štrbskom Plese na parkovisku pred starou hospodárskou budovou) v piatok 3. 6. 2016 od 14.00 do 19.00 h a v sobotu 4. 6. 2016 od 10.00 do 17.00 h. Samotný nočný beh je na programe v sobotu 4. júna o 20.00 h, beží sa na 8-kilometrovej trati v okolí Štrbského plesa. Pre každého účastníka je pripravená krásna pamätná medaila, šatne na prezlečenie, občerstvenie a darčekové predmety od partnerov. Okrem samotného nočného behu sa môžete tešiť aj na adrenalínovú novinku, ktorou je tento rok TATRANSKÁ KROSOVÁ KORIDA v behu na 3 a 4 kilometre, ktorá sa uskutoční v sobotu 4. júna od 15.00 do 17.00 h v bežeckom areáli. Pobeží sa na 500-metrovom okruhu v Areáli snov, pričom v každom kole posledných dvoch bežcov stiahnu z trate a o víťazovi sa rozhodne v záverečných dvoch kolách. Tie pobežia všetci, ktorí ešte ostali na trati. Pre najlepších sú pripravené aj finančné odmeny.

Športové aktivity sa začínajú už v piatok 3. júna o 19.00 h obľúbeným behom pre najmenších, tzv. „NOČNÍČKOM“. Detský beh na Štrbskom Plese bude rozdelený podľa vekových kategórií od 5 do 15 rokov, pobeží sa v malebnom večernom prostredí tatranskej prírody na tratiach dlhých od 300 m do 1200 m približne v 10-minútových časových intervaloch, samostatne chlapci a dievčatá. Tiež v piatok od 18.00 do 19.00 h je večerný tréning a mapovanie bežeckej trate s Marcelom Mataninom z Bratislava Marathon Team-u a Jožom Kubánim z TV JOJ.

Počas celého podujatia čaká na všetkých bohatý kultúrno-športový program, takže na svoje si prídu aj diváci či návštevníci podujatia. V sobotu sa v Areáli snov na Štrbskom Plese uskutoční „TATRANSKÝ DEŇ DETÍ“, kde sa postupne predstavia osobnosti TV JOJ a variť bude Vilo Habo, kuchár z úspešnej relácie „Moja mama varí lepšie ako tvoja“. Deti sa môžu tešiť na policajné a hasičské autá, na športové zóny s Be Cool Sport Kids Academy.

Pozývame Vás do Vysokých Tatier na Štrbské pleso, kde Vás čaká krásny rodinný víkend plný športu a neopakovateľnej rodinnej atmosféry v prekrásnom prostredí tatranskej prírody.

Viac informácií sa dozviete na našej stránke bit.ly/tu_sa_dozvies_viac a na našom facebooku www.facebook.com/bratislava.marathon/