Bratislava bude opäť dejiskom behu do schodov.

Príležitostní, ale aj profesionálni športovci budú mať aj tento rok jedinečnú
šancu zmerať si svoje sily v unikátnom behu do schodov.

V nedeľu 19. júna 2016 sa v hlavnom meste Slovenska uskutoční 4. ročník podujatia UFO vertical sprint, v rámci ktorého budú musieť súťažiaci vybehnuť po schodoch na bratislavský “lietajúci“ tanier UFO watch.taste.groove. na Moste SNP. Súťažiacich čaká výzva v podobe 23 poschodí a presne 430 schodov. Prihlásiť sa môžu všetci nadšenci športu, ktorí chcú otestovať svoju kondičku alebo len vyskúšať inak uzavreté schody na UFO.

Okrem toho, že prihlásení bežci spravia veľa pre svoje zdravie, zúčastnia sa na pretekoch, ktoré majú vo svete dlhoročnú tradíciu. Bežci zdolávajú mrakodrapy, veže i vonkajšie schodiská už niekoľko desaťročí. V priebehu roka sa po celom svete uskutoční až 250 podobných pretekov, ktorých sa zúčastní približne 140 000 bežcov. Tento rok je UFO vertical sprint zaradený do Česko-Slovenského pohára v behu do schodov 2016. Viac informácii nájdete na www.towerrunning.sk. Zároveň je UFO vertical sprint finálovým pretekom Towerrunning 200 – Viedeň / Brno / Bratislava a súčasťou Towerrunning Tour 2016 pod hlavičkou Towerrunning World Association. Najmä preto sa očakáva vysoká účasť pretekárov svetovej špičky v behu do schodov.

Jedným z cieľov UFO vertical sprintu je vytvoriť tradíciu tohto športu na Slovensku a zároveň dať šancu všetkým vyskúšať si túto netradičnú disciplínu.
Počet pretekárov je limitovaný na 300 bežcov. Časomiera sa spúšťa vybehnutím zo štartu (Pláž pod Ufom – cca 50 m od pylóna Mosta SNP) a zastavuje sa dosiahnutím cieľa na výhliadkovej terase, ktorá sa nachádza na 23. poschodí.
Len pre zaujímavosť, vlaňajší víťaz – Tomáš Čelko – dosiahol čas hlboko pod dve minúty!
Registrácia na preteky je možná od 4.marca až do 12. júna, prípadne do naplnenia kapacity na stránke: http://registrace.sportsoft.cz/
Viac info na: www.ufoverticalsprint.skwww.towerrunning.sk

Stairs Up!