Bežeckú komunitu podporuje Nightrun už päť rokov

V sobotu, 23.júla 2016 sa o 21:30 opäť rozbehnú stovky bežcov centrom mesta Liptovský Mikuláš na podujatí Nightrun, ktoré je súčasťou unikátnej série 123athlon. Udeje sa tak už po piaty krát. Celkový počet účastníkov, ktorí od roku 2012 prebehli cieľovou čiarou, presiahne tento rok tisícku. Nightrun si tak upevnil svoj cieľ – podporovať budovanie komunity bežcov na Liptove.

„Teší nás, že každý rok Nightrun zláka nielen pravidelných bežcov, pre mnohých z nich je to pre svoju jednoduchosť jediné súťažné bežecké podujatie roka, ale aj nováčikov, ktorí okúsili čaro behu, no netrúfajú si zatiaľ na ťažšie preteky“, hovorí za organizátorov Michal Majkl Velner z EventPro Media. Pod jednoduchosťou sa rozumie päťkilometrový okruh, pričom ten sa dá absolvovať raz, alebo dvakrát, čím si vytrvalejší vytýčia kilometrovú desiatku. Beží sa pritom na asfalte a betóne, rovinatým profilom, ulicami nočného mesta.

Registrácia na podujatie je možná cez webovú stránku www.123athlon.sk a bude možná tiež na mieste v deň konania podujatia, od 18-tej hodiny. V tom čase sa na Námestí Osloboditeľov v L.Mikuláši odohrá aj beh detí okolo námestia, ich spoločná premena na chrobáčikov a maľovanie na tvár s animačnou agentúrou Lobelka. Od 19-tej si môžu účastníci rezervovať masáž šije alebo dolných končatín za zvýhodnené ceny. Na mieste bude tiež možnosť zapožičania špeciálnej bežeckej obuvi Salomon, alebo analýza chodidla pre správnu voľbu bežeckej obuvi od generálneho partnera – Intersport. Pol hodinu pred podujatím prebehne hromadná rozcvička a o pol desiatej to vypukne naplno – stovky bežcov v uliciach mesta.

„Chceme sa poďakovať všetkým vodičom za ich ohľadoplnosť, keďže pretek prebieha pri plnej premávke. Najdôležitejším faktorom pre nás samozrejme zostáva, aby každý dobehol do cieľa v bezpečí. Na trase sú rozmiestnení ľudia z organizačného tímu v reflexných vestách koordinujúci dopravu, na trase bude tiež vozidlo označené 123athlon, preto vyzývame všetkých športovcov, aby v prípade akejkoľvek udalosti neváhali kontaktovať kohokoľvek z organizačného tímu. Sme tu pre vás,“ dodáva Majkl Velner. Súčasťou štartovacieho balíčka je aj reflexná páska, ktorú organizátori odporúčajú bezpodmienečne použiť počas preteku.

Nightrun je len prvým z troch po sebe sa konajúcich podujatí počas leta. Na Malinom Brde sa 6.augusta odohrá Cross Duatlon s cyklistikou po ceste z Hrabova v Ružomberku na Malinô Brdo, kedy po 5 km zmenia športovci bicykel za 4 km beh po horskom chodníku. Záverom série je Cross Triatlon na Liptovskej Mare, kedy 27.augusta po 500 m plávania účastníkov čaká 15 km horskej cyklistiky smerom na Pavlovu Ves a späť do Liptovského Trnovca pred záverom s 5 km behom po prašnom a trávnatom povrchu. Každé podujatie pritom môžu účastníci absolvovať nezávisle, ako aj v štafetách. Tí najšportovejší absolvujú celú sériu, ktorej víťaza sa dozvieme 27.augusta. Posledné dva podujatia sa konajú za plnej podpory Slovenskej triatlonovej únie.

Región Liptova pritom láka športovcov aj rodiny s deťmi na celý víkend 22 – 24. júla. V piatkový večer sa rozvíri mesto tradičnou nocou otvorených podnikov, tanca a zábavy Street Music Night, počas celej soboty bude Nightrunu predchádzať druhý ročník festivalu dobrého jedla a zábavy Liptov Fest, ktorý sa odohrá na Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši. A to je veľa dôvodov, prečo sa na Liptov prísť oplatí.

Viac informácií: www.123athlon.skwww.facebook.com/123athlon