Bežecké jubileum v Blažiciach

Prológom dlhodobej celoročnej súťaže bežcov, pod názvom Východoslovenská Veľká cena vytrvalcov, ktorú organizuje Maratónsky klub Košice, je jubilejný 40. ročník BEHU OLŠAVSKOU DOLINOU. Navyše tento ročník je atraktívny aj v tom, že sa stal prvýkrát súčasťou medzinárodnej série pretekov s názvom BIN RUN SPA SERIES 2015. Beh sa uskutoční 1. marca 2015 v obci Blažice.

Pretekári majú pred sebou osvedčenú trať s asfaltovým povrchom v celkovej dĺžke 16 km. Behať sa bude cez sedem obcí,  so štartom a cieľom v Blažiciach. Správa, ktorá možno poteší pretekárov je, že časť trate Olšovany – Bohdanovce má položený nový asfaltový koberec, čo môže napomôcť k prekonaniu traťového rekordu, ktorý odoláva už 26 rokov. Doteraz však stále prvú priečku drží víťaz z roku 1989 – pražský vytrvalec Zdeněk Mezulianik s bežeckým časom 47:10 min.

Beh Olšavskou dolinou je tradíciou a natrvalo sa zapísal do bežeckého kalendára vytrvalcov. Po zimnej príprave je práve beh v Blažiciach prvou previerkou  ich výkonnosti a pripravenosti do novej sezóny. Čo nás veľmi teší , že  je o podujatie z roka na rok stále  väčší záujem. Je to podujatie, ktoré sa po Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach  pýši tradíciou i počtom pretekárov najväčším bežeckým podujatím v Košickom samosprávnom kraji.

Pevne dúfam, že nás ani tento rok počasie nesklame a že si tak všetci budeme môcť tieto bežecké preteky užiť.

Týmto Vás všetkých srdečne pozývam na jubilejný 40. ročník Behu Olšavskou dolinou.

Starosta obce Blažice, Juraj Gmitro.