Ben Farmárskeho dvora – v pohode

2. júla 2016 sa zišlo na Farmárskom dvore v Novoveskej Hute rekordných 118 bežcov a bežkýň na 5. ročníku obľúbeného cezpoľného behu.

Čakali ich trate od 200 do 8200m. Ako prvé si odbehli svoje preteky deti, po nich nasledovala kategória Beh pre zdravie v dĺžke 1100m. Nasledovali kategórie mužov, žien a dorastencov. Od začiatku nasadil rýchle tempo najväčší favorit Marián Zimmermann z Kluknavy. Doprovodný cyklista mal v niektorých úsekoch čo robiť, aby vydržal jeho tempo. Už po 1. kole to vyzeralo na traťový rekord, čo sa aj splnilo. Nový rekord má hodnotu 30:01min. – zlepšenie o 27 sekúnd. Medzi ženami si kontrolovala situáciu neskoršia víťazka Zuzana Zeleňáková z RRTC Košice. Zvíťazila časo m 18:11min. Muži bežali 8200m a ženy 4100m. Po pretekoch nasledovalo vyhodnotenie najlepších troch v kategórii – ceny originálne farmárske (vajíčka, slaninka a pod.). Na najlepšieho muža, ženu ale aj na obyvateľov Novoveskej Huty čakalo obrovské prekvapenie. Krásne malé kozliatka im venovali majitelia farmy, manželia Hanzokovci. Preteky zhodnotil víťaz takto: „Výborne značená krásna trať, kde sa nedá zablúdiť a to prekvapenie na záver! Skrátka vynikajúce preteky!“

Rudo Mikolaj

Komentáre 3

  1. Spravny cas je 30:01. 🙂

    1. Marian,
      vdaka za upozornenie na chybu, uz je to opravene. Ospravedlnujem sa za chybny udaj. Clanky zverejnujeme, tak ako ich dostaneme a aj ked sem tam nejaku tu chybicku, ci preklep opravime, tak nie je v nasich silach skontrolovat kazdy udaj.

      1. V pohode 🙂 .