Beh za Tatry štartuje už o niekoľko dní

Siedmy ročník obľúbeného podujatia Beh za Tatry na Štrbskom Plese, sa 26.septembra teší na svojich účastníkov – hobby bežcov, ktorí ocenia výnimočný zážitok z behu vo vysokohorskej prírode, na brehu nášho najpopulárnejšieho tatranského jazera.

Beh za Tatry má aj svoj charitatívny cieľ. Podporuje revitalizáciu Vysokých Tatier, ktoré nezvratne poznačila veterná kalamita v roku 2004. Každý účastník v štartovnom prispieva k finančnému daru pre Štátne lesy TANAPu, určenému na nákup sadeníc nových stromčekov. Tohtoročnou novinkou je kategória VIRTUÁLNY BEH ZA TATRY. Organizátori ňou vychádzajú v ústrety všetkým, ktorí už dávnejšie chceli pohybom podporiť Tatry, ale v termíne behu sa na Štrbské Pleso nemohli dostaviť. Stanovenú trasu na Štrbskom Plese si do polovice septembra individuálne odbehlo takmer 40 virtuálnych bežcov a do 23. septembra sa môžu zapojiť aj ďalší záujemcovia, registrovať sa môžu na portáli Inviton. Okrem dobehovej medaily získajú aj účasť v tombole.

Ani prípravy Behu za Tatry sa nevyhli neistote prameniacej z obáv zo šírenia korona vírusu. Všetko však nasvedčuje tomu, že podujatie sa uskutoční vo svojom zvyčajnom formáte, avšak za dodržania bezpečnostných opatrení. Patrí medzi ne napríklad štart s rúškom a v menších skupinkách umožňujúcich dostatočné rozostupy medzi bežcami. Vylúčený nie je ani individuálny štart. Viac info TU.

K tradičným generálnym partnerom Behu za Tatry: X- NET – Zverte IT do rúk expertom a syrom Kozí vŕšok tento rok pribudla prepravná spoločnosť NAD-RESS Senica. Mediálnymi partnermi sú BigMedia a beh.sk. Podujatie ďalej podporili minerálna voda Budiš, zabezpečujúca pitný režim účastníkov, Lunys so svojim ovocím a výrobca proteínových a müsli tyčiniek Tekmar. Do tomboly prispel mobilom SONY a ďalší partneri venovali množstvo atraktívnych cien.

Online registrácia na Beh za Tatry je otvorená do 23. septembra, prihlásiť sa bude možné aj na mieste, avšak registrácia sa uzavrie hodinu pred štartom každého z behov.

Zostáva už iba veriť, že Behu za Tatry bude priať nielen počasie, ale aj priaznivá epidemiologická situácia. Na budúci rok organizátori plánujú rozšíriť Beh za Tatry aj o jarnú sériu v ďalšej z atraktívnych tatranských lokalít.

Držme sa v zdraví a utužujme si ho športom. Napríklad behom v každom počasí.

Foto: Richard Gerényi