Beh nočnou Šaľou 2019

Beh nočnou Šaľou 2019

Milovníci behu si prídu na svoje v sobotu 31. augusta v meste Šaľa. Občianske združenie Rada Šport organizuje spolu s mestským úradom siedmy ročník Behu nočnou Šaľou.

Zaregistrovať sa dá v predstihu cez internetovú stránku , alebo na mieste 30.08.2019 a 31.08.2019 do 19.00 h. Štart bude o 20.00 h pri Obvodnom úrade. Trať dlhá 7,3 km povedie smerom cez rieku Váh do mestskej časti Veča a naspäť, beží sa po pevnom povrchu.

Štartovné na mieste nie je moc rozdielne oproti tomu online, avšak apelujeme na každého pretekára aby si registráciu nenechával na poslednú chvíľu, predíde tak dlhým frontám a nemožnosti si vyzdvihnúť svoje číslo.

Preteky sú určené hlavne pre rekreačných bežcov, ale zúčastňujú sa na nich aj poprední slovenskí vytrvalci. Traťový rekord drží Boris Csiba s časom 23:01.

Na trati bude bežcov usmerňovať 50 dobrovoľníkov. Z podujatia sa stáva známa atrakcia, stovky ľudí povzbudzujú pretekárov pri trati alebo zo svojich okien. Moderátorskú taktovku bude mať v regióne dobre známy Peter „Mano“ Tomič.

O bežeckú atmosféru pred behom sa postará neoddelitelná bubnová show Campana Batucada

Celá trať bude osvietená pouličnými lampami, takže bežci nepotrebujú čelovku. Pre bezpečnosť si dajú len na ruku reflexnú pásku.