Beh Gáňom sa blíži, môžete sa prihlásiť aj online

Do Behu Gáňom, ktorého siedmy ročník sa uskutoční v sobotu 18. mája, zostávajú už len necelé tri týždne

Bežci sa už v predstihu môžu prihlásiť na stránke >> Tu <<.

Online registrácia je možná vo všetkých kategóriách okrem detí predškolského veku. Dospelí platia štartovné 3 eurá (obyvatelia Gáňu 1 euro) v hotovosti pri prezentácii v deň pretekov, detské kategórie sú zadarmo.

Beh Gáňom vznikol v roku 2013 ako súčasť osláv 900 rokov od prvej písomnej zmienky o obci v Zoborskej listine. Hlavné preteky merajú 8,88 kilometra. Bežia sa štyri rovinaté okruhy v uliciach obce. Pre hobby bežcov alebo rodiny s deťmi je určený Beh zdravia na 2,22 kilometra. V ňom sa nemerajú časy ani neurčuje poradie, ale najrýchlejší muž a najrýchlejšia cena dostanú na pamiatku trofej.

Minulý ročník bol pre Beh Gáňom rekordný výkonmi aj účasťou. Celkovo sa na ňom zúčastnilo 403 bežcov, z toho 145 v hlavnom behu, 118 v behu zdravia a 140 v detských kategóriách. V obidvoch hlavných kategóriách padli traťové rekordy. Pričinili sa o to Boris Csiba časom 28:32 a Lucia Janečková výkonom 32:56.

Tak ako v minulých rokoch, aj tentoraz sa žiacke súťaže začínajú o 9:00. Po štyroch žiackych behoch nasleduje o 10:00 Beh zdravia. Najmladšie deti predškolského veku sa predstavia o 10:20. Štart hlavného behu je naplánovaný na 10:45.

Prezentácia pretekárov sa končí 15 minút pred štartom danej kategórie. V záujme plynulosti prezentácie odporúčame bežcom, aby sa prezentovali čo najskôr po príchode a nenechávali si ju na poslednú chvíľu.

Účastníkov, ktorí pricestujú autami, upozorňujeme, že časť cestných komunikácií v obci bude uzavretá. Pri prejazde na parkovisko pri futbalovom ihrisku rešpektujte, prosím, pokyny polície a usporiadateľov.

Foto: Ivana Radimáková (ivkafoto.sk)