Beh Gáňom oslavuje malé jubileum

V sobotu 20. mája sa v obci Gáň v okrese Galanta uskutoční už piaty ročník Behu Gáňom. Beh Gáňom vznikol v roku 2013 ako súčasť osláv 900 rokov od prvej písomnej zmienky o obci v Zoborskej listine.

Od prvého ročníka rastie počet účastníkov, v uplynulých rokoch najmä v detských kategóriách, čo je potešiteľné.

Hlavné preteky merajú 8,88 kilometra. Bežia sa štyri okruhy v uliciach obce. Pre bežcov-začiatočníkov alebo rodiny s deťmi je určený Beh zdravia na 2,22 kilometra.

Žiacke súťaže sa začínajú o 9:00. Po štyroch žiackych behoch nasleduje o 10:00 Beh zdravia. Najmladšie deti predškolského veku sa predstavia o 10:20. Štart hlavného behu je naplánovaný na 10:45.

Prezentácia pretekárov sa končí 15 minút pred štartom danej kategórie. V záujme plynulosti prezentácie odporúčame účastníkom, aby sa prezentovali čo najskôr po príchode a nenechávali si ju na poslednú chvíľu. Zaregistrovať sa možno aj elektronicky na www.kril.sk/registracia/behganom. Štartovné sa platí priamo na mieste.

Účastníkov, ktorí pricestujú autami, upozorňujeme, že časť cestných komunikácií v obci bude uzavretá. Pri prejazde na parkovisko pri futbalovom ihrisku rešpektujte, prosím, pokyny polície a usporiadateľov.

Traťové rekordy držia Michal Puškár (30:58 ) a Jana Styková (34:06). Michal Puškár sa vlani stal vôbec prvým bežcom, ktorý obhájil prvenstvo na Behu Gáňom, takže tento rok má šancu na víťazný hetrik. Ženská súťaž mala každý rok inú víťazku. Vlani sa ňou stala Lenka Porubská.

Foto: Jana Puškárová