AZ-PNEU Vertical | Devínska Kobyla

Dúbravský beh na Kobylu AZ-Pneu Vertical sa uskutoční na voľnom priestranstve na ul. Pod záhradami (pri Lidli), pripravené budú behy pre deti, 5 km beh na okruhu Peťka a 10 km beh na vrchol Devínskej Kobyly a späť

AZ-Pneu Vertical Dúbravský beh na Kobylu je unikátnym športovým podujatím, ktoré sa koná v malebnom prostredí bratislavskej mestskej časti Dúbravka, konkrétne na ulici Pod záhradami. Tento beh je zaujímavý svojou trasou, ktorá vedie na vrchol Devínskej Kobyly a späť, ponúkajúc účastníkom nielen fyzickú výzvu, ale aj nádherné výhľady na okolitú prírodu.

AZ VERTICAL 2024-1

Kategórie pre všetkých

Druhý ročník podujatia, ktorý sa bude konať 25. mája 2024, ponúka viacero kategórií pre rôzne vekové skupiny a úrovne fyzickej pripravenosti. Účastníci si môžu vybrať medzi 10 km behom na vrchol Devínskej Kobyly, čo predstavuje náročnejšiu výzvu, alebo 5 km behom na okruhu Peťka, ktorý je vhodnejší pre menej skúsených bežcov. Okrem toho sú pripravené aj kratšie trate pre deti, a to 500 m, 800 m a 1 km, čo robí z tohto podujatia skvelú príležitosť pre celé rodiny. Registráciu nájdete TU.

AZ VERTICAL 2024-2

Občianske združenie Psi na život

Organizátori podujatia sa tiež snažia o spoločenskú zodpovednosť, keďže každá účasť na preteku prispieva sumou 5 eur občianskemu združeniu Psi na život, ktoré sa venuje výchove a výcviku vodiacich psov pre nevidiacich. Týmto spôsobom môžu účastníci nielen prekonávať svoje osobné rekordy, ale aj prispevať k dobrej veci.

Špeciálny hosť

Špeciálnym hosťom podujatia bude Richard Varga, olympionik a triatlonista, ktorý sa zúčastní na rozcvičke s bežcami a poskytne autogramiádu. Pre deti sú pripravené rôzne zábavné aktivity, ako maľovanie na tvár, súťaže a nafukovacie atrakcie, čo zabezpečí, že tento deň bude nezabudnuteľným zážitkom pre všetky vekové kategórie.

AZ VERICAL 2024-3

Ocenenia a „prize money“

Na záver, víťazi jednotlivých kategórií sa môžu tešiť na medaile a vecné ceny. Absolútni víťazi 10 km behu (najrýchlejší muž a žena) získajú prize money 200 Eur, zatiaľ čo najrýchlejší muž a žena na 5 km behu obdržia 100 Eur.

AZ-Pneu Vertical Dúbravský beh na Kobylu je teda nielen športovým podujatím, ale aj príležitosťou spoznať krásy Devínskej Kobyly, zúčastniť sa na dobrej veci a stráviť príjemný deň plný fyzickej aktivity a zábavy.


(red.) | foto behsity | Viac info | | Propozície | Web |