ALS Memoriál Jána Svočáka – Podtatranský krosový polmaratón

10.3.2018 – dva týždne pred začiatkom 2 ročníka charitatívneho behu. Tento článok mám v zozname úloh už tri týždne s hviezdičkou (dôležité). Nebol čas.

S blížiacim sa termínom behu, táto “výhovorka” neobstojí, práce je veľa, ľudí málo. Minulý rok sme beh organizovali len dvaja, tento rok sa k nám pridala moja priateľka, ktorá bude zodpovedať za hladký priebeh novej kategórie – štafety.

Musím povedať, že som celkom pokojný, veľa veci je už vyriešených – medaile sú vo výrobe, stuhy na ne máme nachystané, povolenia od majiteľov pozemkov sme získali, pomoc pri prevoze štafetárov máme vyriešenú, novú varnicu na čaj mám dole v aute, megafón je na ceste, tašky máme dodané a logá na ne vytlačené, stoly sa skladajú na píle, informačná tabuľa je vyrobená a natretá, jedlo je dojednané (a otestované 🙂 ), vecných cien je vďaka sponzorom opäť kvantum a dokonca máme aj dostatok finančných prostriedkov na obdarovanie 3 ľudí s ťažkou diagnózou. Tak prečo mi Martin včera povedal, že má strach, či stihneme všetky naše plány preniesť do reality?

Dôvodom je asi to, že ja sedím v Bratislave v práci a po večeroch len odpisujem na maily a riešim moju hlavnú úlohu – výrobu čipového meracieho systému. Martin je naopak doma vo Svite a beh rieši skoro full-time popri svojej práci z domu. Každý deň má na zozname nejaké stretnutie. Pravdou je tiež, že v deň D musí všetko klapnúť. Nemáme možnosť si štart pripraviť týždeň dopredu a v sobotu len vstať, zapnúť mikrofón a privítať bežcov.

Z minulého roku máme potvrdené, že z piatka na sobotu sa toho veľa nenaspí. Ja sa len v piatok vrátim zo služobnej cesty z Nemecka. Kým si ľahneme musíme zo skladov našich sponzorov ponosiť reklamné predmety, chladničky, stany, tabule, musíme zložiť, naložiť, vyložiť a opäť poskladať pódium. Bude potrebné prichystať stoly, tašky s cenami, tašky so štartovacími balíčkami, reflexné vesty pre dobrovoľníkov, preniesť techniku pre zvukára. Trať musí byť vyznačená, občerstvovačky nachystané tak, že v sobotu sa len rozdelia potraviny do áut a do 15 minút sa budú stoly ohýbať pod sójovými rezmi, hrozienkami, banánmi a nápojmi. V prípade zlého počasia musia hasiči odčerpať vodu z dvoch tunelov (čo si ja ako laik ani nedokážem predstaviť).

Och a ešte detské behy. Tiež naša tohtoročná novinka, nakoľko by sme radi pritiahli na štart celé rodiny s deťmi, aby spravili bežcom tú najlepšiu atmosféru. Fajn. Už som nervózny aj ja. Dnes mám ešte jedno úlohu – dokončiť a otestovať merací systém. Práve sa naňho pozerám – spleť káblov, ktoré sa pri najmenšom otrase odpoja a ja budem zas 10 minút rozmýšľať, prečo mi tie LED-ky nesvietia. Je sobota 10.3.2018 – dva týždne pred behom, 7:48 ráno a ja rozmýšľam, kde v českej dedine kúpim v sobotu ráno olovnatý cín. Už Martinovi rozumiem…

Nie je však pravdou, že organizovanie behu sú len starosti. Odhliadnúc od vypätých dvoch týždňov pred nami by som rád napísal, že sme pri tom spoznali kopu úžasných ľudí. Ja osobne som zistil, ako veľmi ľudia chcú pomáhať, keď im k tomu dáte priestor. Máme úžasných sponzorov, ktorých si všetkých veľmi vážime. Rád by „vypichol“ aspoň ČSOB nadáciu a Dôveru – zdravotnú poisťovňu v spolupráci s nadáciou pre deti Slovenska, ktoré nám na začiatku poskytli toľko finančných prostriedkov, že sme z jedného obdarovaného prešli rovno na troch. Ďalším sponzorom s veľkým „S“ je spoločnosť RAJO, ktorá je s nami od prvého ročníka a musím povedať, že „sme sa našli“. Podporilo nás viacero veľkých firiem z okolia Svitu a Popradu a podporilo nás aj množstvo menších rodinných firmičiek a jednotlivcov. Budeme radi, ak si pozriete všetkých našich sponzorov na stránke behamsrdcom.sk, kde si môžete prečítať aj príbehy rodín, ktoré sa chystáme obdarovať.

Takto o dva týždne však nebudeme na všetko sami. Budú nám pomáhať desiatky dobrovoľníkov, ktorí by svoj deň určite dokázali využiť pre seba a svoje rodiny. Všetkým patrí veľké ĎAKUJEME.

A aby som nezabudol. Beh je plný. Je plný už niekoľko dní a ja som neskutočne šťastný, že je oň z Vašej strany taký záujem. Dávate nám silu pokračovať v tom, čo robíme. Ste úžasní!

Je sobota 10.3.2018 – dva týždne pred behom, 7 :59. Vstávam a idem hľadať cín.

S pozdravom organizátori:

Športuj srdcom o.z.
Eduard Dindoffer
Tina Františková
Martin Svočák

Komentáre 1

  1. Sám organizujem bežecké podujatie a viem aké to je náročné. V deň „D“ musí všetko klapnúť aby boli všetci spokojný…Nie je to vôbec jednoduchá práca, našťastie sa môžem spoľahnúť na ochotných spoluorganizátorov…

    V sobotu sa vidíme vo Svite, teším sa na nový beh a samozrejme, kvitujem nosnú charitatívnu myšlienku podujatia…