25.ročnik Bančanskej 10 v rekordnej účasti !!

Bančanska 10

Nedeľu 19.7.2020 sa bežal už 25.ročník Bančanskej 10 v obci Banské. Podujatie svoje malé jubileum oslávilo aj rekordnou účasťou 188 bežcov v hlavnej kategórii.

Podujatie svoje malé jubileum oslávilo aj rekordnou účasťou 188 bežcov v hlavnej kategórii. Už pred podujatím bolo jasne,že ak sa nič mimoriadne nestane tak to bude rekordná účasť čo sa aj naplnilo v deň preteku.

Bol to festival behu, niektory bežci si zapretekali po dlhej prestávke po prvýkrát tak aj ich nadšenie bolo veľké. 

Tak ako každoročne pretek začínal sprievodným podujatím pre deti. Súťažilo sa od najmenších kategórii až po dorastencov kde prebiehali v niektorých kategóriách veľké súboje o pódiové umiestnenia. Celkom v mládežníckych kategóriách sa zapojilo 71 deti. V celkových číslach to bolo 259 súťažiacich.

Počas podujatia prebehla aj ukážka Detskej  atletiky, kde si množstvo deti za prítomnosti trénerov vyskúšalo prekážkovú drahú a dozvedeli sa aj základne infornacie. Samozrejme každý po vyskúšaní dostal maly darček. 

Poďme na štart už hlavného preku, ktorý začínal výstrelom o 14:00 hod. Z pohľadu diváckej odozvy to už bola poriadna masa bežcov. Nesklamalo ani počasie 30 c a tak ako to už je skoro samozrejmosťou dalo poriadne zabrať všetkým pretekárom. Na hlavnej trati je potrebné prekonať 186 m prevýšenie ktoré dá poriadne zabrať. . V celkom poradí zvíťazil Fučo Emil (Sokol Ľubotice) čas: 37:12 min. druhé miesto obsadil  Marek Moskovčiak (TJ Obal servis Košice) čas: 37:25 min. a na treťom mieste skončil Adrián Vavrek (Dulova Ves) čas: 37:34 min.

V hlavnej kategórii žien zvíťazila Danka Hanulová (Štefko running Team) časom: 44:43 min. na druhom mieste skoncila Diana Karpjaková (MARAS team) čas:47:10 min. a tretia v poradí sa umiestnila Beáta Seligová Kopčaková (Metropol Košice) čas: 48:38 min. 

Z domacich pretekárov sa najlepšie umiestnil Michal Ivančo (ŠK Banské) čas: 38:57 min.

Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na ďalšie podujatia. ŠK Banské organizuje tohto roku ešte časovku do vrchu Banské – Mláčky a beh do vrchu Banské – Mláčky, ktoré sú zároveň súčasťou Bančanskeho pohára v roku 2020. Športu zdar !!!

[siteorigin_widget class=“SiteOrigin_Widget_Slider_Widget“][/siteorigin_widget]

Komentáre 1

  1. Ďakujeme všetkým bežcom,bez Vás by to nešlo vďaka