10. ročník Memoriálu Vlada Plulíka

memorial-vlada-plulika-titulkai

Stojíte na štarte, vrchol nevidíte, ale viete, že niekde tam je. Niekedy schovaný za mrakmi, v nedohľade, ale motivácia každého pretekára je rovnaká. Zdolať ho.

Vlado Plulík

„Je to úžasný pocit, keď človek stojí na začiatku nejakého dlhého úseku, ktorého koniec nevidí. A potom sa rozbehneš a bežíš"...
Vlado Plulík, 1998.

Beh do vrchu Srdiečko - Chopok

Na Srdiečku pod Chopkom sa opäť stretnú pretekári zo Slovenska aj zahraničia, rodina a priatelia Vlada Plulíka, ale aj tí, ktorí ho osobne nepoznali, aby behom do vrchu vzdali úctu slovenskej horolezckej legende. Je to už 10 rokov, odkedy tento popredný slovenský horolezec nezostúpil z himalájskej osemtisícovky.
Preteky organizované na jeho počesť a pamiatku sa budú tento rok konať 22.9.2017 o 11:00, od hotela Srdiečko.
Memoriál Vlada Plulíka je beh na trase 6 kilomentrov, zaradený do Slovenského pohára behu do vrchu. Horská trať s finišom na Chopku (2024 m.n m.) má prevýšenie viac ako 800 m, čo z neho robí jeden z najunikátnejších horských behov na Slovensku.

Memoriál Vlada Plulika bežci

Rekreanti na štart!

Pre tých, ktorí uprednostňujú chôdzu pred behom, sme tento rok pripravili aj turistický výstup. Nie je potrebná žiadna registrácia, stačí prísť 11:05 na štart a vyraziť.
Po minuloročnej premiére detských behov, sa najmenší na trať postavia aj tento rok. Pre kamzíkov (deti do 6 rokov) a rysy (deti do 12 rokov) máme nachystanú trať na 200, respektíve 500 metrov.
Vyskákať svalovicu Vás pozývame na večerný koncert piešťanskej kapely Slniečko, ktorý sa bude konať v Šerpa bare na Chate Trangoška.
Elektronická registrácia a viac informácii nájtete TU.
Tešíme sa na všetkých, ktorí sa rozhodnú tento deň prežiť s nami!

Kto bol Vlado Plulík?

Ľudia si ho pamätajú ako bežca, bikera, freeride lyžiara, či horolezca. Je autorom mnohých prvovýstupov, hodnotných prelezov technických ciest a reťazoviek vo Vysokých Tatrách. Obdržal viacero ocenení za Výstupy roka Slovenského horolezeckého spolku JAMES.
V roku 1998 stál na vrchole Mount Everestu (8848 mnm), kam vyliezol cestou zo severu bez použitia umelého kyslíka a v roku 2008 vystúpil na vrchol Gašerbrumu alpským štýlom.
Zo svojich horolezeckých športových podujatí si však najviac cenil zimný a letný sólo nonstop prelez hlavného hrebeňa Vysokých Tatier.
Od 26. júna 2008, keď nezostúpil z Broad Peaku (8024 mnm), je nezvestný.


Viac info | web Vlado | web OZ Vlada Plulíka