10. apríla na Devíne – Bratislava pobeží aj tím Biela vrana, môžete ho podporiť účasťou i finančne

PEZINOK, 16. marca 2016 – V nedeľu 10. apríla sa uskutoční 69. ročník Národného behu Devín – Bratislava. Už po tretíkrát zostavujú usporiadatelia ocenenia Biela vrana (Aliancia Fair-play a VIA IURIS) na tomto behu tím Bielej vrany.

Minulý rok ich bolo takmer 40 tento rok majú vyššie ciele. Pridať do tímu sa môžete všetci, bežci aj nebežci, ktorí chcete vyjadriť podporu a poďakovanie laureátom ocenenia, ale symbolicky aj ďalším dosiaľ nepoznaným bielym vranám. Organizátori sa inšpirovali v zahraničí, kde bývajú bežecké podujatia bežne spojené s kampaňou na získavanie peňazí pre dobrú vec. Tento krát to bude na usporiadanie slávnostného večera odovzdávania ocenenia už tradične 17. novembra. Ak teda radí beháte, pridajte sa. Ak vám beh nič nehovorí, ale chceli by ste prísť fandiť, stretnutie bude v cieľovej rovinke.

Ako teda na to?

  • Zvoľte si jeden z balíčkov, podľa toho, či ste bežec, nebežec alebo chcete ocenenie len podporiť.
  • Čakajte na naše ďalšie pokyny, ktoré vám zašleme mailom.

Čo je ocenenie Biela vrana

Biela vrana je ocením občianskej odvahy. Jej laureátmi sú ľudia, ktorým je samozrejmé brániť pravdu a spravodlivosť. Od roku 2008 za 8 ročníkov ocenili organizátori už 26 bielych vrán.

V roku 2015 ocenenie získali doktor Alan Suchánek a zdravotná sestra Magdaléna Kovačovičová, ktorí sa postavili proti nákupu predraženého CT prístroja v piešťanskej nemocnici.

Od roku 2012 je udeľovaná aj Biela vranu za dlhodobý prínos. Ocenenie postupne získali košický disident Marcel Strýko (in memoriam), ochranárka stromov Katarína Šimončičová a vydavateľ samizdatov Oleg Pastier. V roku 2015 ocenenie získali reportér a fotograf Andrej Bán a kňaz Anton Srholec.

 Viac informácií na:

http://bielavrana.sk/beh/
beh@bielavrana.sk

Zdroj: Biela Vrana