1. beh na boso pod Tatrami

beh na boso pod Tatrami

Už 25. Augusta 2024 sa vo Veľkej Lomnici uskutoční prvý beh na boso pod Tatrami, unikátne podujatie pre celú rodinu, ktoré sa bude konať na golfovom ihrisku Black Stork. Deti do 12 rokov majú štartovné zdarma, dospelí 3€ alebo 10€ v predpredaji. Organizátori čerpali inšpiráciu z úspešných ročníkov v Prahe.

Prvý beh na boso pod Tatrami sa bude konať 25. augusta 2024 na golfovom ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici. Toto podujatie je vhodné pre športových nadšencov a rodiny s deťmi. Deti do 12 rokov majú štartovné zdarma. Bežecký pretek bez topánok ponúka unikátny zážitok na čistom, pokosenom, luxusnom golfovom trávniku, čo z neho robí ideálne a bezpečné miesto na tento druh aktivity. Organizátori sa inšpirovali pražským podujatím, ktoré tento rok oslávilo svoj 15. ročník.

Trasa povedie cez vykosený trávnik golfového ihriska (časť C – Vardon, kde sa hrá aj footgolf), a vďaka menším kopcom má trať krosový charakter. Bežci prejdú okolo drevených domčekov, cez most na odkrytý priestor s neopísateľne krásnymi výhľadmi na Tatry. Niektoré časti trasy budú prekryté kobercom pre pohodlie účastníkov.

Vítaní sú úplne všetci – od malých detí až po dospelých. Pre deti s rodičmi je pripravená skrátená dĺžka trasy (250 metrov alebo 1 km). Kto odmieta beh bez topánok, môže si trasu zabehnúť aj v bežeckej obuvi, avšak nebude zaradený do vyhodnotenia. Očakáva sa príjemná atmosféra a návštevníkov potešia aj stánky partnerov podujatia, kde si budú môcť občerstviť alebo vyskúšať rôzne aktivity. Podujatie organizujeme pod záštitou obce Veľká Lomnica a súčasťou bude aj dobročinná tombola, z ktorej celý výťažok bude venovaný na terapie pre zdravotne znevýhodneného Jakubka z Kežmarku.

Beh na boso je zdravou alternatívou ku klasickému behu v topánkach. Mení techniku behu a zvyšuje citlivosť a pevnosť chodidla. Na rozdiel od bežných moderných bežeckých topánok, ktoré fungujú ako pružiny a môžu zvyšovať riziko zranenia, barefootový beh znižuje zaťaženie pohybového aparátu a chrbtice. Vďaka generálnemu partnerovi Be Lenka a hlavnému partnerovi podujatia, Všeobecnej zdravotnej poisťovni, bude podujatie obohatené o aktivity pre deti aj dospelých.

Príďte si to vyskúšať a vychutnať si deň plný zábavy a zdravého pohybu na čerstvom vzduchu s neopakovateľnými výhľadmi na Tatry.

Poprad, 21.6.2024

Komentáre 1

  1. Jako privandrovaly Tatranec z C-M Vysociny jdu do toho! Kde že zaregistrovať?