V Gáni obhajoba Puškára a výhra Porubskej

gan_2016_rep

Michal Puškár z Bernohy.sk obhájil svoje vlaňajšie víťazstvo na Behu Gáňom. Trnavčan v krásnom, ale horúcom počasí, zabehol trať dlhú 8,88 km za 30:57, čím zlepšil vlastný traťový rekord o dve sekundy.

Druhé miesto si skvelým posledným kolom vybojoval Matej Páleník z Pyxidy Čierne Kľačany. Bronz získal Michal Kránitz z bratislavskej Slávie STU.

Najrýchlejšou ženou bola Lenka Porubská z Hviezdoslavova za 36:45. Oproti vlaňajšku, keď bola druhá v kategórii do 34 rokov, sa zlepšila o viac ako štyri minúty. S odstupom 50 sekúnd skončila za ňou Monika Kováčová z Levíc a tretia bola Jindra Predotová z Českej republiky.

Kategóriu mužov nad 40 rokov vyhral Milan Furár zo Šale za 32:32. Medzi päťdesiatnikmi bol najlepší Ervín Páleník (33:57) a šesťdesiatnikom jasne dominoval Ján Cvičela (33:18). V kategórii žien nad 50 rokov zvíťazila Jana Baronová za 41:19. Najlepšími domácimi bežcami boli Marcel Čakvári a Dominika Horváthová.

Za pozornosť stojí, že najstarší účastník podujatia Vincent Bašista (1942) sa v kategórii nad 60 rokov umiestnil na stupňoch víťazov, čím len potvrdil svoju obdivuhodnú výkonnosť.

V Behu zdravia na 2,22 km bol najrýchlejším mužom Peter „Fernando“ Nagy z RoniRun Klubu a medzi ženami bola prvá v cieli domáca Andrea Hatašová.

V hlavnom behu štartovalo 156 bežcov, v Behu zdravia 63 a v detských kategóriách 117. Spolu sa tak počet účastníkov 4. ročníku Behu Gáňom vyšplhal na 336, čo je opäť výrazný nárast oproti roku 2015, keď ich bolo 273.

Výsledky (8880 metrov):

 Muži do 39 rokov:
1. Michal Puškár (Bernohy.sk) 30:57, 2. Matej Páleník (BK Pyxida Čierne Kľačany) 31:22, 3. Michal Kránitz (Slávia STU Bratislava) 31:30

Muži 40-49 rokov:
1. Milan Furár (BK Duslo Šala) 32:32, 2. Ľuboš Ferenc (Fešák Team Trnava) 33:45, Roman Málnáši 34:03

Muži 50-59 rokov:
1. Ervín Páleník (Trenčín) 33:57, 2. Vladimír Cích (Behame.sk) 34:59, 3. Peter Urbanovič (BK Pyxida Čierne Kľačany) 35:08

Muži nad 60 rokov:
1. Ján Cvičela (AK Bojničky) 33:18, 2. Jozef Lelkes (Topoľníky) 38:12, 3. Vincent Bašista (OU Demjata) 39:01

Ženy do 34 rokov:
1. Jindra Predotová 38:42, 2. Dominika Horváthová (OZ Mládež Gáň) 44:41, 3. Monika Žemlová (Run For Fun) 46:13

Ženy 35-49 rokov:
1. Lenka Porubská (Hviezdoslavov) 36:45, 2. Monika Kováčová (Levice) 37:35, 3. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 40:11

Ženy nad 50 rokov:
1.Jana Baronová 41:19, 2. Mária Hutárová (Pavlice) 44:00, 3. Darina Vuongová (Vuongteam Žarnovica) 44:36

Dorastenky (2220 m):
1. Viktória Hutárová (Pavlice) 12:38

Dorastenci (2220 m):
1. Samuel Kivaroth (Gymnázium JM Galanta) 8:45

Žiaci 2001-2002 (1110 m):
1. David Holczhei (Bešeňov) 3:43

Žiačky 2003-2005 (650 m):
1. Lea Geseová 1:36

Žiaci 2003-2005 (650 m):
1. Tadeas Valent (Domadice) 1:31

Žiačky 2006-2007 (500 m): 
1. Lucia Sopková (Trnava)

Žiaci 2006-2007 (500 m):
1. David Bičan (FC Slovan Galanta)

Žiačky 2008-2009 (300 m):
1. Carla Donayová (ZŠ Šintava) 1:04

Žiaci 2008-2009 (300 m):
1. Filip Plavý (FC Slovan Galanta) 1:00

Dievčatá predškolský vek (100 m):
1. Veronika Geletová (MŠ Gáň) 20,54

Chlapci predškolský vek (100 m):
1. Kristián Füzék (Horné Saliby) 20,09

Text: Tomáš Mrva
Foto: Jozef Butko