Silvestrovský beh – Prešov

 • Dátum: 31. 12. 2015 (Št)
 • Miesto: Prešov, ZŠ Šmeralová
 • Ročník: XXX.
 • Štart: 10:00 hod.
 • Dlžka trate: 7 km
 • Povrch: asfalt
 • Kategória: Muži A do 39, B do 49, C do 59, D do 69 G 70 a viac rokov
  ženy E do 34, F 34 a viac rokov
 • Organizátor: TJ Sídlisko III, MsÚ Prešov
 • Štatistika účasti: 183
 • Informácie: p. Jacoš, tel.: 0903 627 143, E-mail: sportjacos@gmail.com

Komentáre 2

 1. Ing. Jozef Adamko,PhD.,MBA

  Prajem pekny silvestrovsky vecer!
  Nerad obtazujem nejakymi prispevkami, ale…
  Neda mi aby som nenapisal niekolko viet o zrode tohto behu v Presove.

  Na ustanovujucej chodzi tejto sidliskovej TJ, kde bol ustanoveny za prveho predsedu Jaroslav Meznik.
  Na zaver sa spytal, ci niekto nema nejaky navrh na zacatie novych aktivit. Kedze sme uz nejaky ten rok predtym behavali na silvestra mala skupinka zanietencov behu (Zvacky Milan, Dzijak Gejza, Hiros Aleksander, Kekel Anton, Odelga Fero a Jozef, Adamko Jozef, Porianda Jan), tak som na tejto schodzi dal navrh, ci by nemohla tato nova organizacia prist uz aj s tymto novym navrhom.
  A cuduj sa svete, oni to schvalili!
  A hned na to, sme aj s p. Poriandom boli ustanoveni za prvych spoluorganizatorov so vsetkym co k tomu patrí – navrh, vyznacenie a dozorujucimi hliadkami na trati. Celu trat – den predtym, sme prebehli, oznacili. Ostatne nalezitosti startera ako aj technicke zabezpecenie si zobral na starost p. Meznik. Kedze sa jednalo o okresnu zalezitost, nalezite napomohla aj Okr.org. CSTV v spolupraci VS F Sportu na cele s p. Kopanevom a p. Malarom.
  Mestky urad v Presove zabezpecoval doprovodne a konecne vozidlo VB v plnom rozsahu, lekarsku ako aj zdravotnicku sluzbu pocas behu.Ostatne nalezitosti ostali uz na pleciach novej sidliskovej org.a dobrovolnictve. „Docasne prichylenie“- ZDŠ Šmeralová zabezpecil p. G. Dzijak, co je nepretrzite stalym stankom tohto uzasneho behu tato skola.

  Chcem popriat nielen zakladajucim clenom tohto uz vyznamneho Presovskeho silv. podujatia ale aj ostatnym, co tuto myslienku udrzuju a zveladuju. Aby zachovavali to, co robi nielen dobre meno mestu, ale hlavne pritiahne vela roznych vekovych kategorii a mladych ludi k behu a tejto myslienke. Nesed doma ale behaj, pokial behas nestarnes!

  S uctou pan Jacos
  Ing. Jozef Adamko, PhD., MBA

 2. Ahoj Jozef
  TJ Sidlisko III v Prešove, som založil ja osobne a Jarom Mezníkom. Jaro sa stal prvým predsedom a ja som sa stal tajomníkomTJ Sídlisko III. Všetky športové akcie, ktoré sa uskutočnili od vzniku TJ Sídlisko III , som organizoval ja. Jaro Mezník mi len pomáhal. Treba Jozef písať pravdu, a nie zavádzať ľudí, taktiež netreba si pripisovať úspechy iných. Mňa v súvislosti s TJ, nikto vôbec nespomenie. Silvestrovský beh, bola moja osobná iniciatíva ho založiť. Všetko so zabezpečením tejto akcie, som urobil sám. Nezabudni na to.
  S pozdravom, Jozef Kekeľ.